Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van még ilyen oldal, ami így...

Van még ilyen oldal, ami így segít elsajátítani az alapokat programozásnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szóval van az alábbi oldal, itt a Learn Python kurzust kezdtem el. Ahogy nézem, elég jól végigvisz az alapokon az ingyenes része, először ezeket csinálnám meg, aztán fizetnék elő maximum a pro-ra, havi 20 dollár most kicsit húzós lenne.

Na de az a jó eddig ebben az oldalban, hogy kiadja a feladatot pl. hozzak létre valami változót valami tartalommal, aztán ezt és ezt csináljam vele, a megírt kis kódot leellenőrzi, hogy jó-e.


A kérdésem az az, hogy ismertek-e még ehhez hasonló oldalt, ami így több nyelvnél végigvisz az alapokon, vannak kis mintafeladatok és a végén ellenőrizve van, hogy jó-e a megírt kód. Guglizni tudok én is :) személyes tapasztalat érdekel azoktól, akik használtak ilyen oldalakat.

A DataCamp-ot ismerem még, csak az nekem egyelőre nehéz.


Köszi előre is.


2017. nov. 26. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
codecademy.com
2017. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ó basszus, a codeacamy-t akartam belinkelni a kérdéshez, csak elfelejtettem :D

Ezen a kettőn kívül keresek még alternatívát.

2017. nov. 26. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:

A jó oldalak fizetősek.

(Egyik legjobb a pluralsight ami 30 dollár /hó)


A Udemy-n most 10 dolláros akció van. Egyszeri 10 dollárt mindenképpen megér egy 40-60 órás videó kurzus....

(Nézz körbe, nem mindegyik jó)


Más fizetőst nem is írok mert ennél csak drágábbak vannak.


A Udacity tele van ingyenes tananyagokkal, csak a nanodegreekért kell fizetni.


Hackerrank tele van feladatokkal, már kezdő szinttől is és azt hiszem pár oktató anyag is van a feladatokhoz.

2017. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia,


Az Udemy-t ismerem, egy kurzust már ki is néztem onnan, csak az ugye mind videó, még akár a havi fizetősből is bevállalnék egyet (ez a pluarsight tetszik!), ha picit sikerült az alapokat megérteni.

Erről a kurzusról mit gondolsz?

[link]


És köszi!

2017. nov. 26. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Kb dupla olyan hosszú és jobban érthető az angolja.

2017. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 26. 19:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Sololearn
2017. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal ezek ngyenesek:

[link] - Mások által készített ötletes feladatsorokat oldhatsz meg. Akadnak kezdőknek szán tutorial feladatsorok is.


[link] - Itt inkább látványos és érdekes (különböző nehézségű) puzzle-öket oldhatsz meg tucatnyi nyelven. Kezdőként nagy örömet tud okozni ha nem csak a ki print-elt szöveg jelenik meg a konzolban hanem egy rakétát, úrhajót mittom' én mit tudsz irányítani. Legalábbis esetemben így történt ,)

2017. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Áhh és majdnem lehagytam néhány általam fontosnak tartott weboldalt.


[link]

[link] python3/index.htm - A TRY IT gombbal a példaprogramok megnyílnak egy online editorban ahol futtathatod és módosíthatod is őket.


[link] - a fentihez hasonló de kevesebb feature el.


Remélem sikerült hasznosat mutatni.

2017. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!