Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonban, hogyan tudok...

Pythonban, hogyan tudok deklarálni majd egy for ciklusban feltölteni egy nx2-es listát?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmi kéne:

A = [[1,2] [3,4] [5,6]]


Több évnyi c/c++ után annyira komplikáltnak tűnik ez a nyelv...mintha le lennék korlátozva.


2017. dec. 4. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
valami = [[kezdoertek for x in range(oszlopok)] for y in range(sorok)]
2017. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Több évnyi c/c++ után annyira komplikáltnak tűnik ez a nyelv...mintha le lennék korlátozva."

Ez elég jó vicc.

2017. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rendes for ciklusra gondoltam, mert valami komplexebb számolásokat is végre szeretnék hajtani.


Utolsónak:

Nem viccnek szántam. Állandóan dimenzió problémába ütközök...pedig nem akarok komplikált dolgokat csinálni (vagyis azt hittem eddig, hogy nem nehéz egy mátrixot létrehozni).

2017. dec. 4. 21:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha leírnád mi az a hűdekomplex számítás, akkor lehet tudnánk segíteni...

Pythonban is van természetesen for ciklus, de annál sokkal ütősebb dolgok is. Ehhez viszont meg kell tanulni a Pythont és nem c programot írni Pythonban 😃

2017. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt van például az erre a kérdésre afoot válaszom (5ös):

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..

Ami pythonban egy sor, azt egy c programozó, aki először látott pythont 11 sorban oldaná meg, két for ciklussal.

2017. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyénként a kérdésedre ez a megoldás:

n=3

[[x*2+1, x*2+2] for x in range(n)]

2017. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ami pythonban egy sor, azt egy c programozó, aki először látott pythont 11 sorban oldaná meg, két for ciklussal."


Vigyázat, egy C programozó öt for ciklust is be tud írni egyetlen sorba!

:)))

2017. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem volt célom magasztalni sem a c-t sem a c++-t, csupán azt akartam kiemelni, hogy mivel eddig csak pascal/c/c++-ban kódoltam a gondolkodásmódom teljesen eltér a pythontól. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy a python egy magasabb szintű nyelv és a friss programozó számára egyszerűbb elsajátitani, de nekem sajnos nagyon limitált nyelvnek tűnik (de ezen a felfogáson próbálok változtatni :D).


Amúgy köszi a válaszokat.

2017. dec. 4. 23:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Mit találsz "limitáltnak" a Pythonban?
2017. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!