Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Válhat még jó programozó...

Válhat még jó programozó belőlem attól függetleneül, hogy a matekom kettes volt és a logikám se túl jó?

Figyelt kérdés

Nagy a motivációm, nagyon sokat tanulok, sokat programozok (alap szinten, leginkább kis játékokat).

Mi a véleményetek?


2017. dec. 5. 17:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%

Jó logika és megfelelő matek tudás nélkül nem. A programozás fejleszti a logikádat, a matekot viszont meg kell tanulni/meg kell érteni.

Mit takar az, hogy kis játékokat? Milyen nyelven?

2017. dec. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem.
2017. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: C# nyelven, de foglalkoztam már Javával is. A legbüszkébb egy RP játékra vagyok.


2#: Hogy adhatna az ember egy olyan véleményre, aki még arra se képes, hogy kifejtse azt. Honnan szalajtottak téged öcsém? Ha programozó vagy elég gyenge szinteken mozoghatsz ha csak 3 betűt sikerült levésned. Ha meg nem vagy az, mit keresel ennél a kérdésnél?

2017. dec. 5. 17:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol kettes a matekod. Egyetemen nekem is kettes volt. De gimiben meg általánosban ötös végig. A gyakorlással fejlesztheted a logikát, a matekot pedig el tudod kerülni azzal, hogy olyan pályára mész, ahova elég a sima gimnazista matek. Én is igyekszem kerülni, mert nem szeretem és lassan 15 éve megélek így is a programozásból.
2017. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Nincs mit kifejteni rajta.

Azoknak a készségeknek vagy híján, amik a legalapvetőbbek ehhez a szakmához.

F#sz nélkül nem lehet b#szni.

2017. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akár, bizonyíts magadnak és kell, másoknak... ennyi
2017. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"és ha kell"
2017. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

"Nagy a motivációm, nagyon sokat tanulok, sokat programozok (alap szinten, leginkább kis játékokat)."


Akkor már van egy képed arról, hogy milyen tehetséges vagy éppen béha vagy a programozáshoz.


Persze ... lehet jó programozó, csak nem minden területen.


Pl.: Lehetsz kiválló Front endes rossz egy logikai képességell és mégrosszabb matek tudással.


Viszont sok területen az átlagot sem fogod megütni. (Nem feltétlenül a matek miatt, az nem mindenhol kell, viszont a logika fontos....)

2017. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Adatszerkezetek és algoritmusok, erre van szükséged, erre keress rá!

Majd később a tervmintákra.

2017. dec. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A logika fejleszthető logikai feladatokkal, fejtörőkkel, játékokkal.
2017. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!