Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet a C#-ban adatokat...

Elektromann kérdése:

Hogyan lehet a C#-ban adatokat hozzáadni egy ListView elemhez anélkül, hogy lefoglalná az egész ablakot?

Figyelt kérdés

Dolgozom egy programon, ami fájlokban tárolt adatbázisokkal dolgozik. A problémám csak az, hogy mikor be akarok olvasni adatokat, minél több adatról van szó, annál tovább foglalja le az egész programot, és még nem fejezi be, addig nem lehet használni.

Láttam már olyan programokat, melyek folyamatosan adják hozzá a listához az elemeket úgy, hogy közben használhatom a programot, kijelölhetem a már megjelent elemeket, és leállíthatom a további keresést.


A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan lehet megvalósítani, vagy legalább hogy milyen irányba keresgéljek ezzel kapcsolatban.



2017. dec. 8. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Thread/multitasking
2017. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aszinkron programozással, lehetőleg async-await-tel.
2017. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A Thread gyönyörűen működik, nagyon köszönöm a segítséget :)
2017. dec. 10. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Sikerült a lehető legcsúnyább megoldást választanod.
2017. dec. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak azért maradtam a Thread-nál, mert az async nálam nem működik (nem ismeri fel), pedig mindent úgy csináltam, mint a videón:

https://www.youtube.com/watch?v=C5VhaxQWcpE


Szerintem az a baj, hogy XP-n csak a 2010-es verzió működik, a videón pedig (ha jól sejtem) 2015-ös van, de legalább is újabb.

2017. dec. 17. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!