Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Cben programíráshoz segítséget...

Cben programíráshoz segítséget kérnék!?

Figyelt kérdés

Ezt a mintát kéne kiíratnom 7<x>15 os változok mellet úgy hogy ha a változó nőnek akkor a spirál egyre halad a közepe felé

Esetleg tudna valaki segíteni? :)

Válaszokat előre is köszönöm

xxxxxxx

......x

xxxxx.x

x...x.x

x.xxx.x

x.....x

xxxxxxx



2017. dec. 30. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én vagyok a hülye, de ebben az ábrában semmi logikát nem látok
2017. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én se, és akkor x>7 és x>15?
2017. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
100%

Mellet a változó nőnek!


Itt a magyarázó ábra mono-betűkkel, a közölt és a vélhetőleg megvalósítani kívánt formájában:

[link]

Így legalább ez a része átláthatóbb. A többi rejtélyt oldja meg más.

2017. dec. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:
100%

Hát... Meg kell mondjam, hosszasan bámultam az ábrát, de hiába várok a megvilágosodásra. Szerintem tökéletesen értelmetlen a kérdésed, amiből komisz indulattal már-már arra következtetek, mintha te magad sem értenéd a feladatot. Valószínűleg sokkal előrébb tartanánk, ha bemutatnád a kódodat, amivel eddig kísérleteztél. Hogyha nem úgy működik, mint szeretnéd, az a kisebbik baj, ha már sejteni lehet a célt, akkor valaki előbb-utóbb meg is találja a hozzá vezető utat.

Egyébként meg: Nincs ennek a feladatnak valami korrekt leírása, amit betű szerint idemásolhatnál? Nehéz elképzelnem, hogy ez csupán egy tenlelkedből fölmerült ködös ábránd, amely még nem öltött ennél pontosabb alakot.

2017. dec. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sharkxxx ***** válasza:
100%
2017. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

@#5:

Szokás szerint jó kis kódot írtál, és valószínűleg fején találtad a szöget. Két eltérést látok, szerintem egyik sem téged terhel:

1. A csiga nem pont olyan formájú, mint ami a kérdésben szerepel, itt talán a GyK ismétlődés-ellenőrzője ártotta bele magát Kérdező ábrájába.

2. Nem látom, hogy a változó növelésével „a spirál egyre halad a közepe felé”, inkább mindig csak a közepéig tart, de ezt meg betudom a kérdés amúgy sem nanoprecizitású megfogalmazásának.


Megjegyzés: A tizenötös maximumhatár kikötése esetleg arra is utalhat, hogy a szándék eleve egy ennek megfelelő méret lefoglalása lett volna, és a felrajzolás ezen belül mondjuk a felhasználói input alapján történne. De a fene jobban tudja, míg Kérdező nem nyilatkozik...

2017. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Na, úgy tűnik, ez a kérdés tavaly lecsengett...

Annak ellenére, hogy nem tudok C-ben programozni, piszkálta a csőrömet ez a feladat, és én is összevakartam egy csigarajzolót, a fentebb említett módon, kötött 15×15-ös tömböt használva. A nálamnál hivatottabb programozóktól máris elnézést kérve közlöm, de a rajzolás módszere szerintem kellően mókásra sikeredett ahhoz, hogy elhencegjek vele:


[link]


(Ha akadna vállalkozó szellem, aki avatott kézzel gatyába rázza kódot, szívesen megnézném jobban megírva.)

2018. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!