Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Utolsó ZH gyakorló és nem...

Utolsó ZH gyakorló és nem tudok hozzákezdeni, hogy kell az a, részt megcsinálni?

Figyelt kérdés

már vagy 1 órája szívok vele, nem bírok rájönni, segítsetek! :)

Onedrive link:

[link]



2018. jan. 10. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelven kell megírni?
2018. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, C++
2018. jan. 10. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha hozzákezdeni sem tudsz, akkor mit vársz? Bemagolod és majd leírod a ZH-ban?


Egyébként milyen "a," részről beszélsz?

2018. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szomorú.
2018. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az első feladat, elirtam. Amúgy nyugi a dolgokat vágom ami benne van. Meg már sokat gyakoroltam. De az hogy megszámólni hogy 1 névből hány van. az nem megy...
2018. jan. 10. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miket tanultatok eddig, en ezt ugy csinalnam, hogy egy tombben tarolnam a diakokat (struct, string nev, tomb nevezesek)


Az elso reszfeladat igy csak annyi, hogy vegigmesz a diakok tombjen, es ha a nevezesei egy elemu, akkor kiirod.

2018. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nevek megszámolása:

Hozz létre egy két dimenziós tömböt, ahol az első index a hogy hányadik emberről van szó. A második index 0. eleme a név. Az 1. a darabszám.

Pl.:

t[0][0] = "Tibor";

t[0][1] = 3; // 3 Tibor van

t[1][0] = "Béla";

t[1][1] = 5; // 5 Béla van van.


t tömb elemszáma legyen az összes diák száma, akkor mindenképp bele fogsz férni. A tömb elemeket egy ciklussal inicializáld így:

ŧ[i][0] = "";

t[i][1] = 0;



Állíts be egy változót, amivel számolod, hogy hány fajta neved van. count = 0;

Egy külső ciklussal olvad végig a diákok tömböt. És nézd meg, hogy t[i][0] == diak[j]. (Benne van-e már a név a t-ben).

Ha igen, akkor t[i][1] = t[i][1]+1;

Ha nem, akkor count = count+1;

t[count][0] = diak[j];

t[count][1] = 1;


Ezután a ciklus után végigmész t-n count-ig. és kiiratod t[i][0]-t és t[i][1]-et.


"Tibi: 3"

"Béla: 5;


Használhatsz olyan tömböt is, ahol a név a kulcs, de nem hiszem, hogy prog1-en oktatnák.

Az első válaszoló.

2018. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még a lepontozások és minden más előtt kijelenteném hogy nem vagyok programozó, itthon tanulok, ha valami nem jó(biztos van ilyen), akkor írd le ide, értelmesen, hogy tanuljak belőle.


Tudom hogy a metódusnevek nem a legjobbak, kommentáltam is ahol nem egyértelmű. Az STL-eket nemhiszem hogy a legoptimálisabban használtam. Akinek van kedve átnézheti, az építő jellegű kritikának örülni fogok :)


Na itt a kód:

[link]

2018. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miből hány van, ha adott, hogy mik lehetnek az elemek: lehet tömbbel.

Különben használj std::map-et!

2018. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8as vagyok, működött, mert láttam a papíron, hogy van ott valami ami ellenőrzi, hogy jól működik e a program.
2018. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!