Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek mi a jobb java...

George999 kérdése:

Szerintetek mi a jobb java programozáshoz? Egy alacsony órajelről induló (4mag/8szál) proci ami turbóval az egekig van húzva i5-8250U, vagy egy (4mag/4szál) 7300HQ, aminek az alapórajele is magas?

Figyelt kérdés
A 4mag/8szál és 4mag/4szál közötti dolgokkal rendbe vagyok. Az alacsony órajelű prociknál állandóan megy a turbó, a magasnál meg a ventilátor. Ugye?

2018. jan. 12. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Órajelet ne nagyon akard összevetni különböző architektúrájú cpu-knál, semmi értelme.


Egyszálasban (egészen 4 szálig) ~10%-al erősebb a 7300HQ, utána a 8250 beelőzi, ismét kb 10%-al.


Azt, hogy te mikor fogsz olyan programot fordítani (ami java-ban nem túl megterhelő) és futtatni ami 4-nél több szálat használ, nem tudom, valószínűleg addigra rég nem lesz meg a laptop. Ezt az állandó turbót és magas órajelnél meg a ventilátort pedig nem tudom, hogy logikáztad ki, semmi értelme. Turbo akkor megy ha terhelés van és a hőfokok alacsonyak. Ventilátor akkor megy ha a hőfokok magasak, órajelhez nincs köze.

2018. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak arra írtam, hogy ha nem alapórajelen megy a proci, akkor nyilván dolgozik a turbó...akkor már magasabb órajelen nagyobb a hőtermelés is és akkor már megy a cooler. Vagy nem így működik? Lehet kicsit egyszerűen gondolkodtam :))) Ezt az 8250U esetében gondoltam, mert ott alacsony az induló órajel. Mond, ha nem így van, azért kérdezek. ;) Köszönöm a válaszod egyébként!!!
2018. jan. 12. 13:54
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként Te melyiket vennéd hosszabb távra?
2018. jan. 12. 13:58
 4/14 anonim ***** válasza:

"Ventilátor akkor megy ha a hőfokok magasak, órajelhez nincs köze."


Azért valamennyi van, mert a magasabb órajel nagyobb hőkibocsájtással jár.

2018. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az újabbat venném ( 8250U ), annyival nem gyengébb mint amennyivel kevesebbet hőenergiát termel, csendesebb lesz és tovább mehet a turbo ahogy írtad. De, csak két azonos laptop esetében, különben valószínűleg más szempontok alapján döntenék:


-fontosabb lenne a jobb kijelző (panel és felbontás),

-nagyobb ssd (hdd laptopban szerintem mindig is bűn volt, 5400rpm-es lajhárok és még hamar amortizálódnak is a mozgatások miatt),

-jobb anyaghasználat

-jobb billentyűzet (egyik legfontosabb ha nem külsőt használsz)

2018. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
egyértelműen a 8250U-t venném de szerintem még ez is túlzott erőgép, persze ha van rá keret....
2018. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem akarlak kiakasztani Benneteket, de gondolkoztam az i7-7500U-n is, pusztán anyagi megfontolásból... Vélemények? :) Köszönöm az eddigi válaszaitokat!!!
2018. jan. 12. 16:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Mit fogsz rajta futtatni? Oracle db + weblogic? Mert egyébként home project-ekhez nem kell olyan durva vas.
2018. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem, még egyenlőre csak SE dolgokat és igen adatbázis-kezelést is, de utána mennék EE felé. Van egy i5-4200U-s laptopom a mindennapokra, de vennék egy erősebbet és kicsit tanácstalan vagyok, mert mindig van jobb mindegyiknél és csak kicsit drágább :))) Biztos ismeritek ezt. i5-7200U-tól indult az elképzelésem, de annyira kicsik árban a lépcsőfokok, hogy inkább kérdezek...itt. ;)
2018. jan. 12. 17:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Amire te használnád, arra jó az is ami most van.
2018. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!