Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom egy meglévő fix...

JimBeam88 kérdése:

Hogyan tudom egy meglévő fix számsorból megállapítani azt, hogy az adott összeg mely számokból tevődött össze? Excel táblázatkezelőben kellene megoldanom a problémát.

Figyelt kérdés
Pl.: 23, 46, 67, 1203, 67, 546, 785, majd van egy összeg, az 1339. Arra kell rájönnöm, hogy ez a szám mely számokból tevődött össze. Ebben tudtok segíteni?

2018. jan. 13. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Hát... simán képlettel szerintem nem lehet én legalábbis nem hallottam ilyenről.


Van egy excel plugin vagy mi a szösz, amit meg tudja ezt csinálni helyetted, bár nem hiszem, hogy a tanár ezt elfogadná:

[link]


Ha VBA-ben kell megírnod akkor azt nem úszod meg rekurzió nélkül.

2018. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm, ez igazán hasznosnak tűnik. Ha az eredmény megfelelő lesz összesen 4 konkrét számra, el fogja fogadni. Köszönöm szépen!
2018. jan. 14. 07:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Visszalépéses keresés tétele. Keressük számsorozatok összegét, amely kiadja a megadott összeget, ha van ilyen.
2022. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!