Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit csinálnak a yacc, bison,...

Mit csinálnak a yacc, bison, lex, flex programok (modulok), hogyan kapcsolódnak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Nem értem, melyik milyen fázisért felelős egy parser generálásban. Olvastam róluk sok oldalt, de valahogy nem áll össze a kép. (Az angolom is gyengécske.)

Ezek a kifejezések is ködösek: lexer generator, parser generator.


Le tudná valaki röviden írni a lényeget, akár valami egyszerű példával?



#lexer #yacc
2018. jan. 20. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor olvasgassál még / fejleszd az angolod.

Nem hiszem, hogy az itenni PHP Vérpistikék / nyugdíjas PascalWarriorok jobban le tudnák írni, mint a szakirodalom.

2018. jan. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Ezek compiler vagy interpreter írásához való segédeszközök, lusta, tudatlan és pipogya emberkék számára.

A használatuk mindenesetre, komolyabb előismereteket igényel annál, amivel te jelenleg bírsz.


A yacc egy compiler generátor, amely az előre megszerkesztett, pontosan formalizált nyelvi definíciók alapján legenerál egy compilert a definiált nyelvhez.


A lex meg adott nyelvhez szintaktikai elemzőt készít, szintén egy egzakt, formalizált struktúra alapján.


Ez a szigorú szabályrendszerű struktúra általában a Backus-Naur forma (BNF), vagy ennek kiterjesztett változata az Extended BNF (EBNF).


Na, tessék, ezzel már sokkal beljebb vagy.

Megvilágosodtál, mint Buddha vasárnap reggel. Gondolom én ..

Ha mégsem, akkor javaslom egy szintet visszalépni és tanulmányozni az állapotgépek, véges automaták c. fejezetet.

2018. jan. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyira vártam, hogy dragonka bebüffent valami baromságot :D
2018. jan. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk sejthettem volna, hogy ez túl bonyolult kérdés a gyk-ra, csak a trollokat vonzza. Pedig a válasz max. 4-5 mondatban leírható lenne, fröcsögés és szájkarate nélkül.
2018. jan. 21. 10:44
 5/5 anonim ***** válasza:

4-5 mondatban, hogyne.

Mondja ezt a troll, aki több oldalból sem értette meg.

2018. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!