Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programnyelvek, hogy igazodjak...

Programnyelvek, hogy igazodjak ki?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt foglalkoztam webes programozással, ami HTML, CSS, Perl, PHP, mysql nyelvekben merült ki, most viszont újra felvenném a fonalat, azonban egy totál nagy káosz van a fejemben, amit nem tudom hogy lehetne végigjárni.

Szóval olvasom, hogy a javascript mekkora népszerű nyelv lett. Nekem kb erről annyi a fogalmam, amit HTML oldalakban láttam, illetve némi jquery, azt még feldolgoztam, de miért pont a javascript tört előre? Akkor folytatom: jönnek szembe mindenfélék: laravel (ez micsoda?), angular (kapisgálom), node.js (ha jól értem, webes szolgáltatásokhoz lenne kitűnő).

Szóval a kérdés, hol kaphatnék használható tudást mindezekhez, hogy egyáltalán eldönthető legyen, melyik, mikor használható?


2018. jan. 27. 16:51
 1/3 anonim válasza:
olvass pdf-eket tele van velük az internet :)
2018. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bontsuk a világot két részre, mégpedig kliens- és szerveroldalra (előbbit nem részletezem).


Szerveroldali nyelvek:

PHP (ezt már ismered - ehhez szoktak olyan keretrendszereket ajánlani, mint a Laravel, a Zend Framework, Symfony, Yii, ...)

JavaScript (ehhez kell a Node.js, mint futtatókörnyezet; illetve ExpressJS-t szoktak hozzá ajánlani mellé keretrendszerként)

C# (ez az ASP.NET-es világ)

Java (ezt nem ismerem annyira)

illetve még sok más, de ezek a legelterjedtebbek.

2018. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Frontendre Angular2 // React // Vue.JS-el nem nyúlsz mellé.


Backendre PHP (Symfony3) vagy Spring(Java)


Van még 16236z2346 más, de ezekkel tuti nem nyúlsz mellé manapság.

2018. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!