Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » HomeAssistant, Mqtt, Sonoff,...

Lendvai Attila kérdése:

HomeAssistant, Mqtt, Sonoff, Espurna, Tasmota, Configuration. Yaml? Raspberry?

Figyelt kérdés
Hassbian megy.Nem értem,hogy mit kell beírni a fájlba,hogy lásson 5 sonoff kapcsolót plussz egy th16-ot.
2018. jan. 28. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Aki foglalkozik raspberryvel, az valószínűleg megérti azt, amit idehányt, de ettől függetlenül igazán megtisztelhetnél mindenkit azzal, hogy értelmes, kerek mondatokba foglalod a kérdésedet!
2018. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sorry.Raspberry-re feltelepítettem a Hassbian kódnevű operációs rendszert.(Home Automation)Ezen belül van egy konfig fájl(configuration.yaml).Itt kell beállítani,hogy a Home Assistant kommunikáljon az Mqtt brókerrel ami szintén a raspi-n van.Itt kell azt is beállítani,hogy megjelenjenek a kapcsolók a program felületén.A kapcsolókon esp8266-os wifi chip van 1 mbyte rom társaságában,Espurna firmware-el.A lényege a dolognak az,ha felkapcsolom a lámpát a telefonon akkor a szerver,ami a Home Assistan,továbbít egy "üzenetet" a brókernek,amihez a kapcsolók kapcsolódnak.A bróker pedig továbbküldi az üzenetet annak amelyiket,fel,vagy le szeretném kapcsolni.Ebben szeretném kérni,hozzáértő embertársaim segítségét,hogy mit kell beírni,milyen formában a config-ba,hogy ezt megtegye nekem a szoftver.Nagyon szépen köszönöm előre is!Jó lesz? :)
2018. jan. 30. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!