Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Volt valaki közületek a...

Volt valaki közületek a Schönherz diákszövetkezetnél c++ illetve java teszten?

Figyelt kérdés
És ha igen milyen jellegű kérdéseket kapott? Tudna mondani néhány példa kérdést?

2018. febr. 1. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Java-ról nem tudok nyialtkozni, de C++-nál olyan jellegűek vannak, hogy "Mit ír ki a program", "Melyik sor hibás, javítsd ki", vannak nyelvvel kapcsoaltos kérdések, pl milyen láthatóságok vannak, sorolj fel STL algoritmusokat, stb stb, illetve a végén szokott lenni 2 nagyobb feladat, ahol kódot kell írni, az egyiknél egy komplett osztály leimplementálása a cél, a másiknál azt hiszem egy egyszerű feladatot megoldó algoritmust kell megírni.
2018. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mocsok egy banda, én messze elkerülném őket a helyedben. Egyébként C# tesztet írtam náluk, az így nézett ki:


Gép előtt zajlik. Leülsz, bejelentkezel, szépen megkérnek, hogy ne puskázz, majd egy Google-kérdőívhez nagyon hasonló felületen történik a vallatás. Fontos megjegyezni, hogy olyan plain-text szövegszerkesztője van, hogy az időd nagy része azzal megy el, hogy indent-eled a kódot. És 20 ezekhez hasonló feladat várja a megoldást:

1) Válaszd ki, melyik helyes azonosító! (pl. Name, sizeof, 15penguins)

2) Mi a boxing?

3) Hogyan lehet megoldani, hogy egy osztályt ne lehessen példányosítani?

4) Az osztály tagjainak milyen az alapértelmezett láthatósága?

5) Hogyan oldod meg, hogy egy osztály ne lehessen más osztályok ősosztálya?

6) Mi a különbség az érték szerinti és a hivatkozás (aka. cím) szerinti paraméterátadás között?

7) Írd le az Asd metódus fejlécét, amely kívülről elérhető, byte eredményű, és 3 egész szám típusú paramétere van:

- egy myval érték szerint átadott

- egy myresult kimeneti (vagy eredmény) szerint átadott

- egy myasd hivatkozás szerint átadott

8) A char[4,3,2] tömb hány elemű és hány bájton fér el a memóriában?

9) Hogyan néz ki egy web service metódus?

10) Hogyan néz ki egy web service program?

11-18) Mi a hiba az alábbi programkódokban? Javítsd ki!

19) Csinálj egy console app-ot, ami 100-szor dob egy dobókockával és kiírja, hogy az egyes értékek hányszor fordultak elő!

20) Csinálj egy WinForms app-ot, amin van egy beviteli mező, egy nyomógomb és egy felirat. A júzer megadja (jobb esetben), hogy hányadik Fibonacci-számot akarja viszontlátni a feliraton, és a program írja ki! Persze figyelj oda, hogyha a júzer hülyeséget ír be, akkor a program ne dobjon unhandled exception-t.

100 perced van rá (ha hamarabb kész vagy vele, beküldheted te magad is), mindegy, milyen sorrendben oldod meg a feladatot.


Szóval olyan, mint egy rossz egyetemi ZH feladatsor.


24/F

2018. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Mi volt a problémád velük?
2018. febr. 4. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:

7-ből 7 megpályázott állásról el lettem utasítva. Írtam náluk 76%-os C# tesztet, 94%-os PHP-t, érdekes módon még arról sem kaptam e-mailt, hogy elutasítottak. Ha én magam nem nézem meg, várhattam volna a fejleményeket. Illetve megpályázok egy debreceniként meghirdetett állást, majd kapom a telefont, hogy amúgy Ebesen van az iroda és oda kéne menni dolgozni. Teljesen hülyére veszik a diákokat, és a fizetés is megalázóan alacsony.


Milyen érdekes, bezzeg, mikor az iskolaszövetkezetet megkerülve adtam be a jelentkezésem egy gyakornoki pozícióra, rögtön felvettek két nap alatt, mert látták rajtam, hogy jó szakember vagyok.


Ennyit róluk, szemét, kihasználó banda.

2018. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Utolsó ,honnan lehet azt megtudni,hogy hány % értél el ,illetve ,hogyan tudtad meg azt ,hogy el lettél utasítva ? (én is írtam most egy tesztet ,de nem tudom,hogy milyen lett és ,hogy felvettek-e ,mert még nem jeleztek ,de már régóta megírtam )
2019. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 A Schönherzes teszteket általában néhány napon belül kiértékelik, és az oldalra felkerül a szakmai képesítésed mellé a százalékos eredménye.
2019. máj. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
php tesztról is tudnál írni? köszönöm!
2021. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Ugyanaz kb, mint a többi. Nyelvi szerkezetekre kérdeznek rá, néhány OOP jellegű kérdés (láthatóságok felsorolása, public protected private, származtatott osztályok hogyan viselkednek, stb), vannak "mit ír ki a program" jellegű kérdések, meg "javítsd ki a hibát", ahol általában 1-1 sorban át kell írni a kódot hogy működjön. A végén van két nagyobb feladat, általában egy algoritmust kell implementálni az egyikban, és egy egyszerűbb osztályszerkezetet a másikban. És ennyi a Php.
2021. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!