Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tudom hogy elég jó a...

Honnan tudom hogy elég jó a java tudásom hogy egy junior fejlesztői munkát eltudjak végezni?

Figyelt kérdés

Pontosan mit kell tudnom? És persze milyen szinten?


Pl.: milyen példa project építése üti meg a szintet android terén?



2018. febr. 2. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
2%

Először inkább a magyar nyelvet ajánlanám... ha még azzal is küzdesz, akkor mit vársz egy programozási nyelvtől?

Az sokkal szigorúbb!

2018. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Azt magadnak kell érezni. Ha igazi programozó vagy, akkor például egy buli vagy egy feladat megoldása közül a bulit választod inkább, akkor hagyd rá. A programozás megszállottság. Eddigre már lenned kell pár tucat saját fejlesztésű progidnak, még ha azok gagyik is, de a sajátjaid. Ha gondolod, privátban küldök neked egy rosszul megírt progit, amelyik lassú és szaggat. Ha meg tudod normálisan írni javaban, akkor már tudsz programozni annyira, hogy további szorgos munkával további tapasztalatokat gyűjtsél.
2018. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta az elsőt: ugye, egy hanyag, nemtörődöm ember kifejezetten alkalmas programozónak, nem?

A kérdezőről látszik, hogy egyetlen programot nem írt még életében.

Ez még nem lenne baj, bár... szóval, hátránnyal indul.

De ez még leküzdhető.


SOKKAL nagyobb baj, hogy a leírása alapján azt keresi, hogy mi az a minimális munka, amivel programozó lehet belőle.

Na, ilyen nincs. Egy igazi programozó SOHA nem arra törekszik, hogy mi az a legkevesebb munka, amivel meg lehet írni egy programot úgy, hogy még éppen nem dobja ki a megrendelő.

Aki ilyen szemléletű ember, azt úgy kell kirúgni onnan, hogy a lába se érje a földet!

2018. febr. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azt magadnak kell érezni. Ha igazi programozó vagy, akkor például egy buli vagy egy feladat megoldása közül a bulit választod inkább, akkor hagyd rá. A programozás megszállottság. Eddigre már lenned kell pár tucat saját fejlesztésű progidnak, még ha azok gagyik is, de a sajátjaid. "


Ne haragudj, de ez jó nagy hülyeség.



A java tudásod akkor elég jó, ha a nyelvvel alaposan tisztában vagy, tudod és érted, mikor melyik nyelvi elemet kell használni és ezeket a döntéseket meg tudod indokolni. Semmit nem ér az, hogy van 1-2 saját programod, ha interjún az látszik, hogy nem vagy tisztában a nyelv alapvetéseivel. Java SE kérdésekkel nem szabad, hogy meg tudjanak fogni, azon kívül nem árt tisztában lenni alapvető aloritmusokkal, sql-el és alapvetőbb szöftver tervezeséi elvekkel.


A bulikat/társasági eseményeket csak az igazi begyöpösödött kockák hagyják ki feladat megoldás kedvéért. A szoftver fejlesztői munka egyik legfontosabb része a munkatársakkal, más csapatokkal, ügyfelekkel való kommunikáció és kapcsolat építés.

2018. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

A szoftver fejlesztői munka egyik legfontosabb része a munkatársakkal, más csapatokkal, ügyfelekkel való kommunikáció és kapcsolat építés.

Csak a vita kedvéért: a szoftverfejlesztői munka legfontosabb része a szoftverfejlesztés. Ha jó vagy csapatépítésben, vagyis remekül paintballozol a haverokkal vagy szépen beszélsz egy ügyféllel, de a programod használhatatlanul tele van hibákkal, akkor mi van? Ahhoz, hogy már legyenek saját programjaid, ahhoz természetesen kell lenni olyan alaptudásodnak, amiket felsoroltál. Ha az interjún felmondod ez elméletet és a rákérdezésre azt mondod, hogy ja saját programot még nem írtam egyet sem, akkor szerinted? És igen, az ilyen munkához kockának kell lenni. Ha nem vagy az, akkor az azt jelenti, hogy nem szeretetből, hanem csak megélhetésből akarod ezt csinálni, ami garancia arra, hogy megund vagy megutáld az egészet, vagy maradj középszerű szakmunkás.

2018. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját programok megléte még nem garantálja a szükséges tudás meglétét. Sajnos túl sokan gondolják azt, hogy csak azért mert össze tudnak ollózni az internet segítségével valami működő dolgot, olyan dolgokat használva amit nem is értenek, attól már is alkalmasak lesznek egy junior munkára.


Nyílván a szociális képességek nem helyettesítik a programozó tudást. Szerintem nem is állítottam ilyet. Viszont a hiányuk azt jelenti, hogy nem leszel képes egy problémát proaktívan kezelni, nyitott kérdésekre választ szerezni, a saját álláspontodat, vagy a csapatodét képviselni, az ügyfélnek megfelelő módon prezentálni. A bulik összejövetelek ilyen kihagyása, amit írtál remekül mutatja, hogy az illető mennyi hangsúlyt fektet más emberekkel folytatot interakciókra, a saját kis világával és egojával szemben.

2018. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Saját programok megléte még nem garantálja a szükséges tudás meglétét.

De a saját programok nem megléte garantálja a tudás vagy a hozzáállás hiányát. De befejeztem, te elméleti síkon nagyon remek szöveget nyomatsz (csapatmunka, egyebek), de ha főnök lennél és választanod kellene a szaktudás és komoly hozzáállás vagy a csapatépítés és a remek kommunikáció között, te sem az utóbbit vennéd fel.

2018. febr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha föl is venne valaki ilyet - tuti, hogy nem programozónak!

De még azt is meg lehet tenni, hogy 8 magába forduló programozó mellé felveszel 1 kiváló csapatépítőt, és máris meglesz a jó csapatod.


Az az ember, aki kiváló programozó ÉS kiváló csapatépítő, az rendkívül ritka, és olyan fizetésnél kezdődik, mint az egész csapatod bére.

2018. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nekem elküldheted a kódodat!

Nekem is van egy hányinger android projektem, ami bugos, de nem tudom hol s miért.


Amúgy szerintem juniornak az számít, aki ismeri a Java SE alapelemeit, az OOP alapelveit, továbbá tud algoritmizálni. Na már most ezt máshogy nem is lehet elsajátítani, mintsem saját projekteket csinálsz. Tök mindegy mit, a legegyszerűbbtől kell elkezdeni.

(Nekem az első normális progim egy 400 soros akasztófa játék volt C ben. Borzalmasan lett megírva, de imádtam, és közben rájöttem, hogy kell függvényeket írni, paramétereket átadni,stb stb..)


Ha pont nincs saját ötleted, akkor ott a Codewars meg a Codingame ahol gyakorolhatsz.

2018. febr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 sortörésekkel együtt megvolt az 500 sor is


#2 engemet is érdekelne a bogaras kódod

2018. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!