Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen porton tud csatlakozni...

Milyen porton tud csatlakozni egymáshoz két gép?

Figyelt kérdés
Próbáltam egy online chat programot írni. Minden kész van, szépen fut localhsotban, illetve egy hálózaton lévő gépekkel. De ha külön hálózaton vagyunk egyszerűen a portot nem akarja elfogadni. Próbáltam 80,81,8888, de egyik sem volt jó. Milyen portot lehetséges megadni hogy tudjanak a gépek egymásra csatlakozni?

2018. febr. 13. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha te írtad akkor tudnod kéne mivel ez is a program része, bármint neked kell megadni a portot.
2018. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én írtam épp ez az hogy nem tudom miylen porton képes kommunikálni két gép egymással ha két külön hálózaton vannak és csak az internet köti őket össze. hiába adok meg neki olyan portot amin nem tud kommunikálni online....
2018. febr. 13. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Külön gépek esetén az adott port amit megadsz nincs NAT-olva befelé, nem lehetséges ez?
2018. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy NAT-olva? Nicns erre valami port szám ami folyamatosan nyitott a gépeknél?
2018. febr. 13. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:

oké, elméletben te bármilyen portot beállíthatsz a programodban amin működni fog. legyen mondjuk a 8888, erre állítsd be a porttovábbítást és úgy próbálj meg csatlakozni.

Fontos hogy a másik gépen a publikus IP címed ad meg: [link] ugynis csak ezen keresztül tudsz majd csatlakozni.

2018. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ssajnos így is mindig ugyan az a hiba:


"An unhandled exception of type 'System.Net.Sockets.SocketException' occurred in System.dll


Additional information: A kért cím nem érvényes a hozzá tartozó környezetben"

2018. febr. 13. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

1024 feletti portot használj, az alattiakat ne.


Amúgy szerintem is a NAT lesz a hiba.

2018. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Közben meg lett a hiba. Nem hittem volna hogy ilyen egyszerű. Annyit rontottam el hogy port forward + az IP amiről nyitjuk a csatlakozást a router által megadottnak kel lennie. Viszont amivel csatlakozunk ot már a rendes ipv4-et kell megadni. köszi mindenkinek.
2018. febr. 13. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!