Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha két egymáshoz közeli...

Ha két egymáshoz közeli wifinek a neve és a jelszava is ugyan az (és a rá csatlakozó eszközön be van kapcsolva az automatikus csatalakozás és el van mentve jelszó), akkor az eszköz melyikhez fog csatlakozni?

Figyelt kérdés
Mindig az erősebb jelűhöz? Vagy magától nem fog ugrálni a kettő között?

2017. márc. 15. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

-.-

A wfifi eszköznek van saját ip címe!A 2 wifi eszköznek más más az ip-címük!És nem fog a másikra felengedni,mert az ip nem egyezik!

2017. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Habár ez csak feltételezés, de elég valószínűtlen hogy név alapján dönti el hogy melyik van elmentve, sanszosabb hogy az kizárólag az embereknek van. A gépnek nem okoz nehézséget megkülönböztetni pl két 16+ karakterből álló egyedi azonosítót, úgy sejtem ahhoz csatlakozik amelyiket elmentetted, azt meg leszarja hogy milyen néven fut éppen. Ha nem mentetted el meg nem csatlakozik, mert nem próbálja kitotózni a jelszót.
2017. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel, mert most cseréltem a wifimet és ugyanazt a nevet és jelszót állítottam be, mint az előzőnek és kivétel nélkül minden eszközöm csatlakozott rá automatikusan mintha misem történt volna (ami meglepett, pont az ilyen ip-s dolgok miatt)
2017. márc. 15. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Magától ugrik az erősebbre:

[link]

ennek mikéntje főleg a klienstől függ. Ha az eszközök támogatják a 802.11r, 802.11k, 802.11v, 802.11w szabványokat, ez gyorsabban lezajlik.


Érdemes a két elérési ponton/routeren úgy beállítani a vezetéknélküli interfészeket, hogy ámbár az SSID-jük és a jelszavaiik egyezzenek, de legyenek más frekvencián, mert az azonos frekvencia interferenciát/zavart okoz.

2017. márc. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!