Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen android fejlesztőkörnye...

Milyen android fejlesztőkörnyezetet telepítsek?

Figyelt kérdés
Teljes a zűrzavar a fejemben, ahány helyen olvastam, mind mást javasol. Gyakorlati tapasztalat kellene, hogy egy nem kezdő programozó, aki most térne át android fejlesztésre, hogyan fogjon neki. A válaszban nem csak feldobált 3 betűs szavakat kérek, hanem konkrét tanácsot, mire ügyeljek, mik a buktatók. A MIT App Inventor teljesen megy, de az ott fejlesztett progijaim már túl nagyok és lassúak, elértem annak a rendszernek a határát.

2018. febr. 14. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos, a két fő eszköz, amivel neki lehet vágni, az az Android Studio és a Microsoft Visual Studio. Az előbbivel Java és Kotlin nyelveken fejleszthetsz, míg az utóbbival a C# tudásodat hasznosíthatod. A kettő közt van ugyanakkor egy nagy különbség, hogy a Java és a Kotlin alkalmazások gyárilag futnak az Androidon, gyakorlatilag az a rendszer elsődleges nyelve. Ha a Visual Studio + Xamarin kombót választod, akkor kelleni fog egy új futtatókörnyezet is (mint Windowsra a .NET). De cserébe a Xamarin Forms-szal egyszerre targetelhetsz iOS-re, Windows Phone-ra és UWP-re is Android mellett, tehát az alkalmazás alapját képező kódot elég egyszer megírni.


Kérdés, hogy mik a terveid. Én .NET fejlesztőként biztos, hogy a Visual Studio-t választanám.

2018. febr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!