Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítene valaki egy Android...

Segítene valaki egy Android fejlesztőkörnyezetet feltelepíteni?

Figyelt kérdés

Sokadszor próbálom, de nem sikerül egy használható Android Stúdiót telepítenem. Ha kész, akkor elindul, de dugig hibával. Ez meg az is hiányzik belőle, írjak bele az ini fájlba, meg hasonlók. Nem hiszem el, hogy nem létezik egy olyan telepítési lehetőség, hogy megcsinálom, és tádá, ott van és használható, mint pl. a Delphi, vagy más programnyelvek. Persze nem tudom a helyes sorrendet a telepítésnél és mivel több komponens kell (SDK, JDK, Stúdió meg mifene, mindig elrontom. A Youtube-on található telepítési filmek vagy öregek (nem lelem a megfelelő weblapokat hozzájuk) vagy olyan szar minőségüek, hogy kinézem a szemem. Az, hogy magyar nyelven is lenne egy normális film, az álom csak.

A rendszerem Win8.1, új gépen, újonnan rakva. Előre is köszönöm.



2016. szept. 4. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezt töltöd le 1,2GB?

2016. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

android-studio-bundle-143.3101438-windows.exe

Includes Android SDK (recommended)

2016. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na akkor most leabálok minden telepítést a gépről és kezdem újra.
2016. szept. 4. 17:28
 4/10 A kérdező kommentje:

android-studio-bundle-143.3101438-windows.exe

Includes Android SDK (recommended)

Ezt eleve nem értem. Belefoglalva az SDK? (javasolandó?)

Akkor most benne van a csomagban, belefoglalandó, vagy javasolt? A JDK nem kell?

2016. szept. 4. 17:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Előzőleg felmászott valami NetBeans is. A fél internet szerint felesleges, a másik fele szerint nélkülözhetetlen. ???
2016. szept. 4. 17:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Most találtam a feltelepült progik között valami JDK-t, de azt négy különböző verzióban. Ez kell mind?
2016. szept. 4. 17:34
 7/10 A kérdező kommentje:

NEM ÉRTEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az Android Stúdiónak kell előre a JDK, vagy SDK vagy bármi? Vagy telepítés közben maga alá szedi a kellő dolgokat automatikusan? HELP!!

2016. szept. 4. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem amíg egy hello worldot sem írtál meg Javaban, addig igen felesleges Android fejlesztésen agyalni.
2016. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most tanulom. Szerinted hogyan kezdjem, ha nem a fejlesztőkörnyezet telepítésével?
2016. szept. 4. 18:05
 10/10 anonim ***** válasza:

-JDK szükséges Android fejlesztéshez, Windowshoz a 8-as verzió. Ezt telepítsd legelőször.

-Netbeans csak akkor szükséges, ha azt akarod használni Androidra. TL;DR: mivel kezdő vagy, ezt felejtsd el, Android Studioval jobban jársz.

-töltsd le és telepítsd a már említett Android Studio Bundle-t (android-studio-bundle-143.3101438-windows.exe). Azért van zárójelben odaírva, hogy recommended, hogy a hozzá nem értők is tudják, mire kell rábökni, mi az ajánlott út. Ez az.


Előfordulhat, hogy az Android Studio olyat fog kiírni, hogy nem találja a JDK-t. Ekkor az elérési útját add meg a JAVA_HOME környezeti változónak. Ezt a Vezérlőpult->Speciális rendszerbeállítások (oldalt) "speciális" fülén a környezeti változók gombbal tudod megtenni.

2016. szept. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!