Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell SQL szerverhez...

Hogyan kell SQL szerverhez csatlakozni?

Figyelt kérdés

Létrehoztam egy teszt adatbázist a db4free.net weboldalon, ehhez akarok egy kliens pc-ről csatlakozni.

Szépen beállítom a Windows Data Link Properties ablakban az összes szükséges infot, aztán a Test Connection gombbal próbálok csatlakozni, de állandóan "connection failed" lesz.. a részletes hibaüzenetben PreLoginHandshake() General Network Error üzenet jön.

Miért nem tud csatlakozni?


2018. febr. 16. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Rosszul állítottad be a konfigurációt.
2018. febr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Attól tartok a probléma ennél valamivel szofisztikáltabb..


Jelenleg az alábbiak vannak a ConnectionString-ben:


Provider=SQLOLEDB.1

Integrated Security=SSPI

Password=AZH2FCJ36A

Persist Security Info=False

User ID=sql36458632

Initial Catalog=sql36458632

Data Source=tcp:35.157.16.43,3306[oledb]


(Fentebbi beállítással a freesqldatabase.com-on létrehozott adatbázisomhoz próbáltam kapcsolódni. A jelszót, user id-t kicsit megváltoztattam, de a szintaxis ez.)

2018. febr. 16. 11:30
 3/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem tudom, hogy ez-e hiba, de


Ha megpingelem az általad használt IP-t ( 35.157.16.43 ), akkor azt irja a kérésre nem érkezett válasz, ha viszont a db4feree.net cimet pingelem meg, akkor elérhető a távoli számitógép, de a 85.10.205.173 -as ip cimen, próbáld azzal, hátha azzal összejön.


Sok sikert.

üdv.

2018. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia cooper,


a fentebbi IP a freesqldatabase.com címe, mert ott is létrehoztam egy teszt adatbázist. Nem tudom miért, de sem a freesqldatabase.com sem a db4free.net-es adatbázisomhoz nem tudok ilyetén módon kapcsolódni. phpMyAdmin-nal böngészőn keresztül mindegyikbe simán be tudok lépni, de akárhogy reszelgetem ezt a ConnectionString-et, csak nem akarja az igazságot.

Már széttúrtam a netet (experts-exchange és társai), de sehol nem találtam magyarázatot..

2018. febr. 16. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Első látásra úgy tűnik, mintha egy MySQL adatbázishoz szeretnél csatlakozni egy MS-SQL property-vel.


Ezt nézted már?


[link]

2018. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Microsoft OLE DB Provider for SQL Server.. ez MySQL szerverhez nem tud kapcsolódni?

Közben viszont felraktam a dev.mysql oldalról letöltött MySQL Connector drivert, de a windowsos Data Link Properties Provider fül alatti listában továbbra sincs MySQL provider.. :/

Lassan kezdek őszülni..

2018. febr. 16. 18:27
 7/9 A kérdező kommentje:
#5: igen, ez lesz a gond.. A MySQL Connector/ODBC Data Source Config ablak Test gombjával már azonnal létrejön a kapcsolat, és a távoli szerveren létrehozott adatbázisokat is látja.. de hogy a Windows saját Data Link kezelőjében miért nem jelenik meg ez az új Provider az rejtély..
2018. febr. 16. 19:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor #1
2018. febr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8: Ja, végül is igaz :)
2018. febr. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!