Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen vizuális feljesző...

Milyen vizuális feljesző környezet van még a Visual Stúdión kívűl?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint a Delphi (Lazazus), ahól az egyes vezérlő elemek főbb tulajdonságait grafikusan lehet állítani és ahol szükséges programkóddal kiegésziteni. Ezenkívül beépített komponensek állnak rendelkezésre. És persze ingyenes, legalábbis tanulási céllal.
2018. febr. 17. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Te magad mondtad: a Lazarus.
2018. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

* MonoDevelop: [link]

* CodeBlocks: [link] + wxSmith: [link]

* Glade: [link]

* Eric: [link]

* NetBeans: [link]

2018. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam a Delphit, mert ilyenre gondoltam: formra teszek vezérlőelemeket és ezek tulajdonságát állítom.
2018. febr. 17. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Sharpldevelop egy kicsit elavult,de azért használható:

[link]


Ez a netbeansel kb egy szinten van csak rondább a kinézete(le egyszerűsitett):

[link]

2018. febr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De mi a gond a Visual Studioval?
2018. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Visual Studio túlságosan nagy rendszer szerintem, sok minden kell hozzá hogy akár csak egy kisebb rendszer elkészüljön és telepíteni tudjam egy másik gépre. A SharpDevelop-nál nem tudtam, hogy van ilyen lehetősége is de ide is kell a .net, de nem is a C++, C#-hoz kellene, hanem inkább Python vagy Java nyelvekhez
2018. febr. 18. 18:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Most akkor programozási nyelvet keresel vagy IDE-t? Mert nekem úgy tűnik, hogy előbbit. Egy .Net-es alkalmazáshoz kell a .Net, de ez független attól, hogy mivel írod. Javahoz meg a JRE kell, ebben nincs különbség közöttük.
2018. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A Visual Studio túlságosan nagy rendszer szerintem"


Lazarussal natív standalone .exe-t készíthetsz. A környezet pedig visual, tehát használhatsz visual és nonvisual komponenseket, stb.

Ráadásul, a legtöbb platformra fordíthatod a munkádat, emellett, teljesen ingyenes.

2018. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkoztam a Lazarussal és nagyon is szimpatikus. Ilyent keresek más nyelvekhez, pl Python vagy Java nyelvekhez.
2018. febr. 19. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!