Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elmagyaráznátok részletesen,...

Elmagyaráznátok részletesen, hogy kell olyan alkalmazást csinálni, ami adatbázist használ? Egyáltalán honnan lesz adatbázisom?

Figyelt kérdés

2018. márc. 5. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2018. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon szívesen elmagyarázzuk, vannak erre megfelelő tanfolyamok ahol a kasszánál a megfelelő pénzösszeg befizetése után ezt megtanítják. Kicsit komolyabban, ez egy olyan kérdés amelyik messze meghaladják azt a lehetőséget amit a gyk biztosít. Gyakorlatilag "ehhez évekre lenne szükség uram". Ott kezdődik, hogy valószínűleg azt sem tudod mit jelent, hogy adatbázis. És mivel ez a kérdés alapja szinte lehetetlen itt röviden elmagyarázni.
2018. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Írsz egy programot, amely azt rögzíti, hogy adott napon mire költöttél és mennyit.

Például:


McDonalds, 1840 Ft

Cigaretta, 1150 Ft

Ebéd, 1500 Ft

Kávé 230 Ft

Virág Etelkának, 2400 Ft


Ezt eltárolod egy szövegfile-ban, és már van is adatbázisod.

2018. márc. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Leegyszerűsítve az adatbázis egy rakás adat olyan formában, hogy az hatékonyan, minimális hibával kezelhető legyen (ld.pl. normálformák), és általában egy olyan felület (progi), amin keresztül egységes formában lehet adatokat lekérdezni, felvinni, módosítani (ld. adatbázis szerver).


Egy alkalmazás, amit kérdeztél, ismeri ennek a felületnek a szabályait, szabványát (pl. SQL), kapcsolatot tud létesíteni a szerverrel, és így kommunikálni tud vele.


"Egyáltalán honnan lesz adatbázisom?"

Először legyen egy cél. Ahogy az megvalósítod, az adatbázis is össze fog állni, ami a cél eléréséhez kell.


:)

Ez kb. ilyen volt:

Hogyan kell egy ablakot körbevakolni? Egyáltalán honnan lesz ablakom?

2018. márc. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
#5 voltam, főleg a relációs adatbázisokra utaltam, de persze lehet sokféle.
2018. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, azt tudom mi az adatbázis, nem ez volt a kérdés. Most már tudom, szóval megválaszolom magamnak: Úgy, hogy letöltök egy adatbáziskezelőt, ahol létrehozok egy adatbázis szervert, a programkódból pedig csatlakozni tudok rá, pl. ha a saját gépemen van tárolva, akkor localhost megadásával. Lehet, hogy nem teljesen szakszerűen írtam, de azért írtam, hogy így induljon el valaki, akinek hasonló problémája van és esetleg idetéved.


Az ilyen vákaszokat, hogy: „Nem”, különösen köszönöm.

2018. dec. 3. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!