Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok olyan programot...

Hogyan tudok olyan programot írni, amihez lehet társítani fájlokat?

Figyelt kérdés
C++ nyelven programozok, és egy tervezőprogramon dolgozok. Szeretném úgy megcsinálni, hogy ne kelljen a programban megadni a nevet, hanem ha pl. a .ewf kiterjesztésű fájlokat társítom a programhoz, akkor nyissa meg (mint minden normális programnál)
2010. jún. 9. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
A társítás gondolom megy. Ilyenkor elindítja a programodat, és valahogy átadja neki a fájlt (vagyis gondolom a címét csak). Ez engem is érdekel, hogy hogy, de még nem sikerült értelmes keresőszavakat találnám hozzá, de írok ide, hogy bekerüljön a megválaszoltak közé, és szólok ha találtam valamit, valamint ha valaki más tudja, akkor én is látom :)
2010. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A regisztrációs adatbázist kell a megfelelő helen módosítani.
2010. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bővebben itt: [link]


(Igaz ez Delphi speciális de majd átírod C++-ra.)

2010. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem az volt a kérdés, hogy hogy társíthat programhoz kiterjesztést, mert azt megcsinálhatod kézzel is. Az volt a kérdés, hogyan tudja a társított fájlt kezelni. De a delphis példádból arra jutottam, hogy az argv-ben van benne a neve, szóval a kérdezőnek: próbáld ki azt a programot, hogy


#include <iostream>


int main(int argc, char* argv[])

{

for(int i(0); argv[i]; ++i)

std::cout << argv[i] << '\n';

}


én is kipróbálom, mert érdekel :D

2010. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam és fasza, benne van a paraméterekben, gyakorlatilag mintha úgy indítanád a programot, hogy mögéírod a fájl elérési útját :)
2010. jún. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a válaszokat :D Régóta érdekelt már ez a téma, de még sehol se találtam meg eddig.
2010. jún. 13. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!