Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Excel függvény csak akkor...

Excel függvény csak akkor számítódik ki, ha entert nyomok rá! Miért?

Figyelt kérdés

Excel fájlomban használom a =IDŐÉRTÉK(E802)+0,00821 függvényt, ahol az E802 cella értéke pl. 12:34:56

Ha a szerkesztő sorban nyomom az entert, akkor az érték kiszámolódik. Ha a cellát lehúzással sokszorosítom, a többi cella #ÉRTÉK! hibát jelez. Egy lehúzott, sokszorosított cellára nyomott enter sem számolja ki annak aktuális értékét, csak ha a szerkesztő sorra fellépve ott nyomom. (valószínüleg akkor állít be automatikusan valamilyen cellaformátumot, amit én nem tudok) Mit hibázok el?

Ha nem érthető a leírásom, akkor kérek egy lehúzható sokszorosítható függvényt, ami óra:perc:másodperc szövegformához hozzáad egy idő eltolási értéket. Pl.

=IDŐÉRTÉK(E802)+0,00821 ahol E802 tartalma 12:34:56



2018. márc. 13. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Képlet panelen a Számolási beállítások értéke "automatikus"? Ha nem, nem számol automatikusan csak ha még külön parancsot végzel el (például nyomsz egy CTRL+S-t amivel frissülnek a képletek).
2018. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%
F9 az újraszámolás. De igen, érdemes automatikusra állítani, ha nincs a fájlban brutál sok számítás, ami lelassítja.
2018. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő készségüket.

Számolási beállítások értéke természetesen "automatikus". Az F9-et nyomkodtam eleget, de semmi eredmény.

Még mindig kitartok azon véleményem mellett, hogy a szerkesztősorban hajlandó "valamit" automatikusan kiegészítve beállítani, ami húzás utáni automatikus számolás nem tesz meg. :(

Esetleg ha ezt meg tudnánk fejteni... Ha nekem sikerül, itt megosztom. :)

2018. márc. 13. 17:41
 4/8 A kérdező kommentje:

Nyitottam egy szűz munkalapot és hagytam a normál cella formátumokat. Az A oszlopot kitöltöttem óra:perc:másodperc forma szöveggel. B1 cellába ment az =IDŐÉRTÉK(A1)... A szerkesztő sorra nyomott enterre kiszámolta rendesen. Ezután a B1 cellát lehúzva sokszorosítottam... Ugyanaz a hiba: #ÉRTÉK! B2, B3, B4-re nyomott enterre semmi... Egyenként a B2, B3, B4-re a szerkesztősorba nyomott enterre mind kiszámolta. A B1 cellát újból lehúzva a többi B cella újból #ÉRTÉK! :D Próbálják ezt meg...

Ja, az excellem az office 2003-ban van!

2018. márc. 13. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
2018 van.
2018. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mikor lehúzod a B2-3-4 cellákra a képletet, van az A2-3-4-ben az A1-gyel egyező tartalom? Mert ha nem, akkor az üres cella értéke "nulla", a semmivel való művelet pedig ilyen hibát ad vissza.


Ha a fő kérdésre is ez vonatkozik, azaz az E802 csak 1 darab fix cella, akkor a képletben rögzíteni kell ($E$802 módon) azt a cellát hogy lehúzva ne ugorjon tovább az üres E803-4-5-stb... cellákra.

2018. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem az időérték függvénynek a bemeneti paramétere nem megfelelő (azaz nem szöveg az A1-es cella).


Szerintem két lehetőséged van :


Az A oszlopban szereplő összes cellát átirod szöveg formátumra (elvileg a cellaformázás, nem müködik, legalábbis a 2010-es excelben nekem nem működött), tehát igy '12:34:56 (az az teszel minden egyes cella elé egy felső aposztrófot '), ez elvileg megoldható egy fügvénnyel is) majd másolás és értékek beilesztése.


Vagy a B oszlopban módositod a IDŐÉRTÉK függvény bemenetét, (tehát megmondod neki, hogy az A1 cella tartalmát szövegként kezelje) valahogy igy : =IDŐÉRTÉK(SZÖVEG(A1;"óó:pp:mm"))


Nekem a fenti képlet müködött, ezután már nyugodtan lehetett húzni.


Sok sikert.

üdv.

2018. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Természetesen lehúzást a cellahivatkozások követik.

A szöveget tartalmazó oszlop - példámban az "A" - szöveg beállítású volt, utána ment bele vágólapról "csak a tartalom" beillesztés, így nem váltott formátumot.

A =IDŐÉRTÉK(SZÖVEG(A1;"óó:pp:mm")) függvényt ki fogom próbálni, mert ezzel egyértelművé teszi, hogy szöveg az, aminek időértékét szeretném.

Szégyenszemre ötezer sorra végig nyomkodtam az entert úgy, hogy ha egy oldalnyi szöveget kell matatnom, azonnal makrót írok hozzá... :D

2018. márc. 14. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!