Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# Mit kéne átírjak, hogy jó...

C# Mit kéne átírjak, hogy jó legyen? Az ID int, az összes többi string. Valami mintát esetleg?

Figyelt kérdés

Van egy comboboxom, van egy sql adatbázisom és amit a comboboxban kijelöltem annak az id-ját lekérdezéssel tudom meg, ezt később módosítok (nem kulcs) és vele együtt több mást is abban a táblában.


Ilyesmim van, itt írja ki a hibát(System.Data.SqlClient.SqlException: 'Incorrect syntax near 'Kutya'.'):


string karton = "insert into karton values ('" + Valami1 + "','" + Valami2 + "','" + ID + "','" + valami3 + "','" + valami4 + "')";



Itt minden Valami és ID egy lekérdezés eredménye.

A lekérdezések jók.


Előre is köszönöm a segítséget.


2018. márc. 18. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
3. az id?
2018. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, meg végülis az 5-ik is az.
2018. márc. 18. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi akar ez lenni?
2018. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy: Ha az ID int, miért stringként adod be az insert querynek? Csak hogy értsd, a query valahogy így néz ki nálad:


insert into karton values('Kutya','Cica','14','Mérési','Hiba')


Namost, ha az ID int, akkor az ID-t aposztrófok nélkül kéne beadni.


De egyébiránt az égvilágon semmit nem lehet erre mondani. A hiba szerint a 'Kutya' környékén van syntax error, de mi nem tudjuk, hogy te mégis hova pakolod be a 'Kutya' stringet, nem ismerjük a táblaszerkezetet, nem tudunk úgy kb semmit. Javaslom, hogy másold be ide a tényleges query stringet, ami a végén kijön, abból egy PICIT többet tudunk meg.

2018. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!