Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az alábbi feladatokat hogyan...

Az alábbi feladatokat hogyan tudnám megoldani Java programozásban?

Figyelt kérdés

Készítsünk programot, amely kiír egy hatoslottón megjátszható számot!


Itt a lényeg végül is az lenne hogy 5 változó létrehozásával randomba írjak ki 5 számat 1 és 45 között, az addig egyszerű, de hogyan tudom kizárni azt, hogy egyik változó sem legyen egyenlő a másikkal illetve akár az 5 számot növekvő sorrendbe rendezni?


Másik: Készítsünk programot, amely kiír egy véletlenszerűen generált háromjegyű páros számot!


Ezzel teljesen meg vagyok lőve :)


2018. márc. 21. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

1, A feladat kulcsa, hogy nem 5 külön változó kell, hanem valamilyen adatstruktúra, pl tömb. Máris nem kihívás ellenőzni, hogy milyen számok vannak benne és újat húzni, ha éppen van ismétlődés.

2, No comment, ehhez csak a Random osztály dokumentációját kell megnézni, ezt akkor nem tudod megcsinálni ha eleve nem is akarod.

2018. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A másik lehetőség, hogy feltöltesz egy tömböt egytől negyvenötig sorban a számokkal és ráengeded a Collections.shuffle() metódust a java.util csomagból. Az első öt elemet veszed, mint kihúzott számot.


[link]

2018. márc. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, valóban kézenfekvőbb lett volna már az elején a tömb megoldásra gondolni (nagyon az elején vagyok...:) ), így sikerült megoldani:

int[] nyeroszamok=new int[5];

for (int i = 0; i < nyeroszamok.length; i++) {

nyeroszamok[i]=rnd.nextInt(45)+1;

}

Arrays.sort(nyeroszamok);

System.out.println("A nyerőszámok:"+Arrays.toString(nyeroszamok));


A második feladattal viszont továbbra is bajban vagyok, annyiban kérhetek segítséget hogy milyen irányba induljak el? :)

2018. márc. 21. 20:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első sem igazán sikerült.
2018. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az elsőt sikerült megatalálni valahol akkor a másodikat is sikerül majd :D


Amúgy hibás az első: a Random osztály nincs péládnyosítva, ismétlést nem ellenőriz

2018. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, ezt az utolsót nem értem :D
2018. márc. 21. 21:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja most már látom a dolgot, ugyanaz előfordulhat kétszer...ezt esetleg hogyan tudom kizárni? :)
2018. márc. 21. 21:19
 8/9 anonim válasza:
Megirod egy függvényként a számgenerálást amiben irsz egy feltételt ha valameik változod egyezik egy másikkal akkor újra meghivja magát a fügvény különben meg beletölti a számot a változóba
2018. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A második: int x= (int) (Math.random*899)+100;

If(x % 2 == 0)

Itt pedig vagy kiiratod az x-et vagy tömbe rakod.

2018. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!