Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv. C#-ban hogy lehet kikapcs...

Üdv. C#-ban hogy lehet kikapcsolni az automatizálást?

Figyelt kérdés
Az intellisense-t már kikapcsoltam,de ami számomra zavaró,hogy ha nyitok egy új kapcsos zárójelet({}), akkor megnyílik egy másik,tulajdonképpen segítség gyanánt,de nekem ez zavaró és nem kell a tanulási folyamathoz.Ez utobbit hogyan tudnám kikapcsolni?
2018. márc. 23. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudod mi része viszont a tanulásni folyamatnak? A Google használata.
2018. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:

A C#-ban nincs semmiféle automatizálás. Ha ilyesmire vágyol, használd továbbra is a Visual Studiot, úgy sejtem, ezt kell benne átállítanod:


// Controls if the editor should automatically close brackets after opening them

"editor.autoClosingBrackets": true,

2018. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem annyi a bajom,hogy a kapcsos zárójeleket magától zárja.

Tehát ha nyitok egy kapcsos zárójelet,rögtön odateszi a másikat is.NEkem ez nem kell,én magamtól akarom lezárni a kapcsos zárójelemet.


elhiszem,hogy ez a fejlesztők számára megkönnyiti a munkát,de nekem a tanulási folyamatot elrontja,nekem nem kell könnyités,egyedül akarom a magányos zárójelemet leirni,ne rakjon oda semmit,amit nem én tettem ki.


ha én a visual studio helyett jegyzettömbbe akarom irni a sorokat,ott sem lesz segitség,de olyan fejlesztő akarok lenni,akinél ez sem lesz hátrány.

üdv



valahol a beállításoknál kellene megnézni,de nem tudom hol,erre várnék választ/segitséget.

köszönöm

2018. márc. 24. 00:15
 4/11 tabaki ***** válasza:
Egyébként meg, jut is eszembe: Ha nem akarod, hogy az IDE kézen fogva vezessen, próbálj egyszerűbbet (pl. Geany), vagy akár írd a programodat Jegyzettömbben, és fordítsd parancssorból. Az sem ördöngösség, és akkor tényleg rád van bízva a kód az utolsó karakterig. Amíg rá ne unsz (és nem hátráltat, merthogy hamarosan inkább a program működésére figyelnél), nagyon is tanulságos, ha így teszel.
2018. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:
Khm, pont azt írtad, amit még megkésve hozzácsaptam... File → Preferences → Settings → Editor, és ott lesz valahol lejjebb.
2018. márc. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is úgy látom,hogy többet tanúlhatok azzal,ha magamtól jövök rá a hibáimra,és a fordító ugymond nem fogja a kezem.


A fileban nem találtam preference dolgot,de megpróbálom megnézni,csak pontosabban szeretném,mert az editorig és intellisensig eljutottam már.

2018. márc. 24. 00:33
 7/11 A kérdező kommentje:
És angolul még nem tudok annyira jól,ezért kellene a részletesebb segítség nekem.
2018. márc. 24. 00:36
 8/11 tabaki ***** válasza:

Aha. Hát, az lehet a gond, hogy te valószínűleg a „nagy” változatot használod, nekem meg csak a Core van telepítve (ha egyáltalán elővettem néha, azzal is csak szerkesztettem eddig, fordítani parancssorból szoktam). Talán ezen az oldalon megtalálod, amit keresel, ha nem, keress rá magad:

[link]

2018. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz angolul, akkor egyelőre hagyd abba a programozás tanulását, és tanulj meg rendesen angolul. Anélkül felesleges programozással foglalkozni.
2018. márc. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem a Visual Studio-ra van szükséged, hanem mondjuk a Windows-ba épített Jegyzettömbre.
2018. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!