Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet tanuljak kezdőként, ha villamosmérnöki pályára készülök?

Figyelt kérdés

Érdekel a hobbielektronika, jelenleg is elektronikát tanulok, az egyetemre viszont már szeretnék egy stabil programozási tudást összeszedni magamnak. Sokan kezdőnyelvnek a Pythont ajánlják, de úgy hallottam, hogy a C nyelvvel többet érek, ha elektronikai területen szeretnék tevékenykedni.


Teljesen kezdő vagyok. Matematikából sosem voltam jó (hanyagság miatt), de ennek ellenére az algoritmikus gondolkodásom elég jónak mondható, imádom tornáztatni az agyamat logikai fejtörőkkel.


Ha nyelvet ajánlotok, tudnátok még egyéb tippeket és forrásokat is adni?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. ápr. 14. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
C++ nyelvet tanultunk, úgy tudom a BME-n is C vagy C++ van. Tanuld ezt, egy félév úgyis kevés arra az anyagra amit leadnak.
2018. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
A Pannonon jelenleg első két félévben C van, a harmadikban C++. (Bár azt megjegyzem, hogy mindkettővel nagyon más irányba mennek el, mint amire egy villamosmérnöknek szüksége lesz.) Így szerintem érdemes lenne C-vel kezdeni, vagy esetleg ami még jobb lehet: megismerkedni a mikrovezérlőkkel. Ezeknek javarészt C-ben történik a programozásuk, de hogy használható legyen a gyakorlatban is valamire, meg is kell építeni hozzá az adott áramkört. Így egy ilyen projekttel mindkét oldaltól hasznos tapasztalatokat szerezhetsz, meg így látványossá is lehet tenni valamilyen szinten a programozást.
2018. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
JAVArészt C-ben
2018. ápr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

C és ASM.

Ez a kettő megkerülhetetlen.

2018. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha matekból nem vagy jó, akkor inkább azt erősítsd. Nagyon kelleni fog, és hiába van meg a prog ha kibuksz a matekos tárgyakon.
2018. ápr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!