Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan épül fel egy böngészős...

Hogyan épül fel egy böngészős játék (MMORPG)?

Figyelt kérdés

Van egy halvány fogalmam már a back end/front end-ről, de mivel erre nyilván rájöttök majd csak kíváncsiság egyelőre, mivel elég amatőr vagyok, azt is csak front enden többnyire.


Szal lényegében a kérdés, hogy vázlatosan, hogy történik az amire a kérdésem irányul. Pl., gondoltam egy Pokemon Go böngészős átiratra csak elméletben. Gondolom mivel ez már nem egy Snake, vagy Pong amiben lényegében nem sok komolyabb dolog van, értem itt pl. (gondolom) már képbe kerül egy adatbázis PHP-val, mivel front enden lehet, hogy csak egyelőre én nem ismerem a módját, de tudtommal nincs lehetőség különösebb mennyiségű adat kezelésére, hogy az adott állapotot elmentsük (mint ugyebár ez nyilván elvárt egy komplexebb játék esetén), de gondolom erre nem elegendő a session, a cookie, vagy bármi ami elvileg a front end része lenne.

Ez niylván csak egy kérdés a sok közül, de nyilván nem írnám le ami épp csak eszembe jut ezzel kapcsolatban, ill. nyilván tőletek sem várnám el, hogy könyvet írjatok.

Választ nem tudom, hol találhatnék konkrétan ilyesmire tekintve, hogy a játékfejlesztés.hu cikkei nem sokat segítenek a témában és angolul sem igazán tudom, hogy keressek erre rá. Köszi előre is.


2018. ápr. 15. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

És akkor most mit szeretnél végül is?

Az, hogy egy összetett játék hogy épül fel, abból nem adható hasznos válasz egy kommentben.

Bonyolultan, sok sok komponenssel.

Nyilván nem úgy, mint egy egyszerű honlap, ahol PHP-ból kiechozzák a HTML tartalmat.

2018. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem csak túl korán írtam ki a kérdést, viszont sajnos törölni nem tudom. Elnézést.
2018. ápr. 15. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Valóban. Mostmár itt marad az örökkévalóságig.
2018. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kell egy backend tetszőleges nyelven. Itt a frontend lesz a huzos, marha sok event, objektum stb lesz kezelve.
2018. ápr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!