Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért van az, hogy azok akik...

Miért van az, hogy azok akik más mérnöki területről jöttek és maguktól tanultak meg programozni, azok általában jobb fejlesztők, mint azok akik IT vagy programozó szakon végeztek? Sok helyről hallom ezt. Ennyire rossz lenne az IT képzés?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Kamu.
2018. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a képzés a rossz. A programozó informatikus is mérnök, a mérnöki személet sokat segít a jó stílus kialakításában. Jobb, mint egy matematikus, aki azt szokta meg, hogy mindig mindennek csak egész pontosan van értelme.
2018. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Maga a kérdés is nagy kamu!


Lenyűgöző rangsor: a világ élvonalában a magyar programozók


[link]

2018. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
#3 Érdekes cikk, de a kérdéshez nincs lényegi köze.
2018. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
4: Erőltesd meg magad, hátha mégis van ..
2018. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Nincs. Ez a lista a magyar programozók világviszonylatban való kompetenciáját mutatja, arról semmilyen utalást nem tesz, hogy ez a teljesítmény miféle-fajta programozókból tevődik össze magyar berkeken belül.
2018. ápr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Marhaság, mint az összes többi általánosítás is.
2018. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért van az, hogy azok akik más mérnöki területről jöttek és maguktól tanultak meg programozni, azok általában jobb fejlesztők, mint azok akik IT vagy programozó szakon végeztek?"


-Mért lennének jobb fejlesztők? Tudsz bármilyen akreditált intézmény által végzett elismert kutatási eredményt felmutatni? :D


"Sok helyről hallom ezt."


-Hát igen ... én meg sok helyről hallottam, hogy "Most kell a svájci frank alapú hitelt felvenni" :D. Az, hogy sokaktól hallod nem feltétlenűl teszi igazzá.


(Persze nem tudom meg cáfolni én sem. A szubjektív véleményem az, hogy nem igaz, de kitudja. Lehet tévedek. Ilyen piaci kutatást még nem végeztem és nem is olvastam :D )


"Ennyire rossz lenne az IT képzés?"


-Az "IT képzés" egy kicsit tág fogalom, aminek a szoftver fejlesztés egy kicsi ágazata szóval nincs köze a kettőnek egymáshoz. Pl.: Szép és jó, ha valakinek van egy mérnökinformatikai alapképzése, de ez nem feltétlenűl teszi jó fejlesztővé, csak az egy jó mérnöki alapot.


Talán abban lehet valami, hogy akik maguktól tanulnak meg programozni azoknak nagyobb a motivációjuk, de ezt sem tudom biztosan kijelenteni :)


Pl.: Egyetemről ismerek olyat, aki az egyetemnél elvártnál soha sem programozott többet. Nem dolgozott az egyetem mellet még gyakornoki pozícióban sem, ezért nem látok fényes jövőt a szakmában neki, deeeee.... van olyan ismerősöm is aki egy 3-4 hónapos bootcamp után már úgy viselkedett mintha ledoktorált volna és tudom, hogy ő sem fog nagy karriert befutni, mert túlságosan öntelt limitált tudással.


Itt a komment szekcióban csak szubjektív véleményeket lehet kifejteni. Aki 4 (talán több) évet eltötltött az egyetemen nem fogja azt mondani, hogy "Igen, én elpocsékoltam az időmet és tényleg okosabbak akik nem járták be azt az utat amit én"


és ... persze a bootcampes vagy éppen saját magukat képző programozók sem fogják az egyetemet végzetteket isteníteni, mert a legtöbbjük pont azért választota a "rövidebb utat", mert hülyeségnek tartottam a felsőoktatást vagy szimplán nem tudott bejutni vagy nem engedhette meg magának és akkor már csak saját helyzete nyomorultságának elismerése miatt nem teszi azt.


Szóval itt értelmes választ nem kaphatsz. Keresd fel a stackoverflow csapaták és kérd meg őket, hogy csináljanak egy több millió dolláros kutatást a témában :D

2018. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8# Vagyok :) bocs nem vettem észre, hogy más mérnöki területekről beszéltél. Mindegy ... így is változatlan a válaszom csak azt tenném hozzá, hogy az egyetemen nem tanítanak meg programozni.


Szóval egy építész is lazán át tudná magát képezni pár hónap alatt és pár év munka tapasztalattal meg már teljesen egyenrangú lenne egy CS (computer science) hátérrel rendelkezővel. Ők sem használják a tanultak nagy részét,csak akkor ha akadémiában mennek tovább vagy valamilyen kutató munkát végeznek, de abba is bele lehet tanulni.

2018. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!