Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel tudnam megnyitni a ....

Mivel tudnam megnyitni a . Dat fajlokat?

Figyelt kérdés

binaris fajlkezeleses feladatoknal eleg nagy hatrany, hogy semmivel sem tudom megnyitni...le se tudom ellenorizni a dolgokat.

semmilyen text editorral sem sikerult



2018. máj. 3. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Text editorral? Ez az évszázad vicce...

a "dat" nem szabványos formátum, szóval mindenképpen ismerni kell a felépítését, ha meg akarod nyitni.

Ha meg csak belenéznél, akkor hexa editor.

Az nem programozó, akinek ilyen nincs.

2018. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Text editor bináris cuccoknál (számunkra) értelmezhetetlen adathalmazt jelenít meg. De ettől még meg lehet velük nyitni, csak első ránézésre nem lehet kiolvasni belőle semmi értelmesnek tűnőt.

Amúgy van Binary to Text konverter, akár online változatban is. Csak be kell másolni és átalakítja (ha a felépítése számára értelmezhető).

2018. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"megnyitni", ezt kifejtenéd, hogy mit akar jelenteni?

Mit szeretnél csinálni vele? Mert fájlként gondolom meg tudod nyitni, mint minden más fájlt az adott programnyelv adta lehetőségekkel. A kérdés, hogy utána tudod-e, mihez akarsz kezdeni vele.

(gugli: c# open binary file)

2018. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
Feltételezem, hogy a Total Commander nézegetője is beállítható hexakódú megjelenítésre -- az ingyenes klón Double Commanderé mindenesetre igen. De ha már úgyis bináris fájlkezeléssel foglalkozol, éppenséggel te magad is megírhatnád a programot. Nem túl nagy feladat, de ujjgyakorlatnak jó lesz.
2018. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 voltam, lehet hogy félreértettem a kérdést.

A többieket követve: valamilyen hex editorral vagy hex viewer-rel. Guglin rájuk tudsz keresni, egész komolyak is vannak, de valóban, a Total Commander nézegetője is tud hex módot, tehát F3 után valahol 3-6 környékén kell nyomni valamelyik számot, most hirtelen nem tudom fejből.


Ettől függetlenül a "megnyitni" nem pontos kifejezés, inkább megjeleníteni akarod pl. hexa és amit lehet azt olvasható formában, ha jól értem.


Egy példa hex editorra, a legtöbb ilyesmi módon mutatja a bináris fájlokat:

[link]

2018. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!