Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Helyénvaló-e routing és...

Helyénvaló-e routing és rendszergazdai tevékenységeket programozásnak nevezni?

Figyelt kérdés
Több embernél megfigyeltem már, hogy pl. egy router beállítása helyett a router programozása kifejezést használja, vagy például programozásnak nevezi, ha egy szerveren bash vagy powershell segítségével állít be valamit. Szerintetek ezen tevékenységek mennyire tartoznak a programozás körébe?

2018. máj. 4. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Kevéssé. Egy 6-8 soros szkriptet, amiben van mondjuk egy elágazás, túlzás programnak nevezni, még ha definíció szerint az is.
2018. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én webmester szakot végeztem ott volt ugye PHP fejlesztés és rendszergazda feladatok is


hát egy beállítást nem neveznék programozásnak, de én is hallottam ezt a "felprogramozni" kifejezést ilyen közegben


a hardvert "felprogramoztuk" a weboldalt "leprogramoztuk" :D


azt még mellétenném, hogy a power shelles scripteket már nevezném programozásnak, nekem is volt olyan feladatom az előző munkahelyen ahol telepítő scriptet írtunk és voltak benne feltételek, ciklusok, változók, elég komolyan össze kellett rakni, nem annyi, hogy XY mappa létrehozása és fájlok bemásolása

2018. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár a routing vagy egy pár soros bash/powershell nem tekinthető programozásnak,de egyes munkakörökben - leginkább a távközlésben vagy webfejlesztés/hoszting környezetekben dolgozó rendszergazdáknál trend ez - összetettebb, fejlesztői tudást is igénylő munkákat kell végezni.


De példának említhetném a devops módszertant/munkakört is.

2018. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy nagyvállalati hálózati eszközön, pl. egy hardveres tűzfalon vagy egy loadbalceren egész sok mindent lehet programozni konzolból, powershellel meg komplett rendszereket lehet felhúzni, ami már azért eléggé igényli a programozási tudást.

Mostanában nem sok időm volt rá, de anno ide kezdtem el gyűjtögetni a powershell kódjaimat: [link]

...okés, ezek csak kód részletek, de van olyan scriptem, ami olyan 1000 sor környékén jár, szóval azt már nyugodtan lehet programozásnak hívni.

2018. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Öreganyám még a mosógépet is "beprogramozza" ;-)
2018. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elv ugyanaz, ha egyáltalán nem tudsz programozni, akkor nem tudsz hatékony scriptet írni. Kivéve talán tényleg azokat a néhány soros szöszeneteket, ahol más programokat futtatsz egymás után (tipikus batch).


De alapvetően szerintem sok különbség nincsen, mint ahogy sokszor a programozási nyelv és a "scriptnyelv" között sem. A Perl, Python az melyik?

2018. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha programot írsz, az programozás.

Akkor is, ha 1 soros.

Ha egy gépen pár paramétert állítasz be, az nem programozás, hanem beállítás.

2018. máj. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!