Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SZTE programtervező informatik...

SZTE programtervező informatikus MSc-ről vélemények?

Figyelt kérdés

2018. máj. 13. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most csinálom levelezőn. Általában mindenki otthagyja fél év után, aki az iparban szeretne dolgozni és nem eléggé tudós alkat. Én rengeteget tanultam eddig és nagy részét használni is tudom, bár én inkább kutatási projektekkel foglalkozom.
2018. máj. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is most csinálom. Szerintem határozottan jó döntés volt elkezdeni annak ellenére, hogy húzós a rengeteg utazás és munka mellett.
2018. máj. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olyan rég végeztem. Nappalin csináltam, 4 félévből 1 félév, ami eléggé húzós volt (abban a félévben a kötelező tárgyak nagy része matekos volt, lelkileg eléggé megviselt és ezt elég sok szaktárstól hallottam vissza:D). Maradék 3 félév viszonylag laza - nem azt mondom, hogy nem kell tanulni (mert kell), de talán az emészthetőbb részét fogják meg a dolognak.
2018. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A levelező mennyi erős a nappalihoz képest? A tanárok ugyanazt az anyagot adják le és kérik számon?

2018. jún. 25. 15:43
 5/11 anonim ***** válasza:

Az anyag talán egy kicsivel kevesebb, hiszen általában nem jut idő mindenre és a tanárnak kompromisszumot kell kötnie. Persze ettől nem lesz az egész könnyebb, mert nagyrészt magadtól kell mindent megértened.

Amúgy szerintem jobb, mint a nappali. A tanárok is jobbak, mert általában a kevésbé szigorúak és a rendesebbek tartják a levelezős kurzusokat. Az árnyoldala, hogy kevesebb a lehetőséged, mert nincs akkora kurzuskínálat.

2018. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A tanárok azért komolyak veszik a képzést? Sok helyen hallani, hogy amolyan púpként tekintenek a levelezős kurzusra, és inkább a "túl lennének rajta" mentalitás uralkodik. Emiatt gyakran kevés az anyag, alacsonyak a követelmények és elvész az egyetemi oktatás lényege.

2018. aug. 1. 17:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Valamint még egy kérdés. A tanárok mennyire ismétlik át (akár néhány óra erejéig is) az alapozó BSc anyagot, ami szükséges az adott tárgyhoz? Egyáltalán mennyire támaszkodik az MSc a BSc-re?
2018. aug. 29. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Kurzusfüggő. De a legtöbbnél nyilván támaszkodik, hiszen pont ez az MSc lényege. Ismétlés max első/második héten van, nem a korrepetálás a cél.
2018. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ha írsz egy konkrét kurzusnevet, akkor valószínűleg meg tudom mondani, hogy az SZTE-n kell e hozzá BSc-s tudás.
2018. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi a véleményed arról, hogy a levelező specializáció nélkül fut? Ahogy nézem, mindenből vesznek egy kicsit, de rengeteg tárgy elmarad.
2018. aug. 30. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!