Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nemrég csináltam egy apache...

Nemrég csináltam egy apache szervert mellé egy mysql-t. A phpműhelyből letöltöttem az rforum nevű fúrumot és be akarom röffenteni, de nem működik. A config. Php-ben értelem szerűen mindent átírtam, de nem jó. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
<? Php $host="127. 0. 0.1"; //Kiszolgáló $username="felhasználónév"; //Mysql felhasználó név $password="jelszó"; //Mysql jelszó $db_name="adatbázis"; //Adatbázis név? > Ezt értelem szerűen kitöltöttem és ezzel akar rácsatlakozni include 'config. Php'; $tbl_name="forum_question"; mysql_connect ("$host", "$username", "$password") or die ("cannot connect") ; mysql_select_db ("$db_name") or die ("cannot select DB") ; $sql="SELECT * FROM $tbl_name ORDER BY id DESC"; $result=mysql_query ($sql) ; Adatbázisba már feltöltöttem az adatokat. Mi lehet a hiba ha mindent átírok a config fileban akkor a 7-es sorra ír hibát. Mysql_connect ("$host", "$username", "$password") or die ("cannot connect") ; erre Köszönöm előre is

2018. máj. 22. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre:

[link]

a szkriptre gondolsz?


Hanyagolnám. Igen elavult (Az eredeti Mysql API az 5.5-ös PHP-ban már ellenjavallt, a 7-es PHP-ból már ki is vették), a legalapvetőbb védelmi mechanizmusokat sem tartalmazza és a szkript sincs karbantartva már 2009 óta.


Valami elterjedtebb, naprakészebb fórummotrot - például PhpBB-t, Simple Machines Forums-ot - használnék.

2018. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen erre, de ezt tünt a leg ideálisabbnak átírom az adatokat config-ba és ok..., de nem mivel nem tud csatlakozni valamiért...
2018. máj. 23. 01:06
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Letöltöttem, kipróbáltam,, ugyanazt a hibát generálta mint Neked.


Nekem a következő módositás hozott megoldást.


A config.php fájlban a beirtam a portot a localhost után (Modjuk nekem nem default porton megy a mysql szerver), de egy próbát szerintem neked is megér :


$host="localhost:xxxx"; //Kiszolgáló


Ahol xxxx a port száma default esetén 3306.


Egyébként már a két tábla létrehozása sem ment hiba nélkül .


Ugyebár először is léttre kell hozni nekik egy adatbázist, (Create database `rforum`; ) majd a táblák elkészitése előtt oda kell irni, hogy használja ezt az adatbázist (Use `rforum`;) illetve az utolsó sorokat módositani kellet (nállam) mindkét táblánál :

erről : ) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=1 ;

erre : ) ;

illetve

errőr : ) TYPE=MyISAM;

erre : );


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de sajnos ugyan az a hiba....

Esetleg nem tudnál egy egyszerű fórum letöltési linket?

2018. máj. 23. 22:35
 5/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd meg ezt : [link]


Amit ezek közül próbáltam az a következők :


- phpBB Forums

- Vanilla Forums

- Simple Machines Forums

- miniBB Forums

- FluxBB


Mindegyik csont nélkül negy (miután létrehoztam az adatbázist a mysql szerveren és kitöltöm a megfelelő adatokkal).


A FluxBB és vagy a Vanilla ajánlom (A Vanillának a vanilla-1.3.0 verzióját, mert az új az PHP 7.0-et használ - de ha van PHP 7.0-ád akkor az újat is kipróbálhatod).


Ha a fentiek nem lennének jók, akkor marad a phpBB


Sok sikert.

üdv.

2018. máj. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a myflux megy :D

Már csak be kell lőni és angol annyi a baj :D

De szuper köszi

2018. máj. 25. 02:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Bár ez már nekem túl összetett. Ennél 100x egyszerűbb is jó, de nagyon szépen köszönöm.
2018. máj. 25. 02:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Esetleg egy magyar nyelvű fórumot nem tudnátok ajánlani? :/
2018. máj. 27. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!