Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám detektálni egy...

Hogyan tudnám detektálni egy 2d collider éleit?

Figyelt kérdés

Platformbehavioour-t írok és sok minden készen van már pl ezek detektálása hogy a platform mikor Isceiling,Isfloor,Iswall

És nekem most az kéne hogy az éleket felismerjem ha nekiütközök ezzel azt tudnám elérni hogy a platform képes legyen lógni pl egy téglatest szélén.


Nem raycastot használok hanem normálokat. Eddig működik amit megcsináltam de nincs ötletem hogy ezt hogyan.


2018. máj. 23. 14:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kitaláltam.
2018. máj. 23. 14:23
 2/6 anonim ***** válasza:
trigger esetleg?
2018. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez alatt mit értesz hogy trigger mert ha csak annyit hogy érzékelem az ütközés két collider közt az nem elég.


Nekem az kell hogy megtudjam mondani hogy 2 collider közti ütközés minek feleltethető meg pl isFloornak vagy Isceiling nek de ezek mint írtam feljebb készen vannak már.


Azt nemtudom megcsinálni hogy azt meghatározzam hogy a platformnak szánt collider lóghat e a másik collider szélén.


Hogy aztán ezzel megvalósítható legyen az hogy a platform lóghasson pl egy jumpthru szélén.

2018. máj. 23. 17:35
 4/6 A kérdező kommentje:
De már félig kitaláltam mi alapján kéne ezt eldönteni ez pedig pl a jumpthru nak szánt object vertexei. Azt hiszem megfogom tudni csinálni de k lassan és baszakodva.
2018. máj. 23. 17:38
 5/6 anonim ***** válasza:
milyen motort használsz?
2018. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Unity és Godot de először unityben csinálom.
2018. máj. 24. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!