Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Packet Tracer feladatban...

Packet Tracer feladatban segítség?

Figyelt kérdés

192.168.15.0 címtartomány (az alhálózatoknak)

172.16.15.0 címtartomány (a routereknek)


Adott 4 alhálózat.

3 router(A,B,C) DCE kábellel összekötve. (A 4db Serial porthoz tartozik a 172-es címtartomány, 2db 4-es alhálóba felosztva. A-B router az első 4-es B-C a második)


A router: 4.(5 host)-3.(13 host) alháló

B router: 2.alháló (20 host switchel 2db 10-es VLAN-ba osztva)

C router: 4.alháló (48 host, a router és a kliensek között 1db switch, a hostok C routertől kapnak DHCP-t.)


IP címtartomány felosztva, sehol nincs IP ütközés, se egyéb hiba. Maszkolásban sincs hiba.


Ripv2 protokolt kell alkalmazni a routereken. Alkalmaztam az összes routeren, mindenhová felvettem a szükséges címtereket, elvileg mindennek kommunikálnia kéne mindennel.


A hiba a következő:

Ha a 4. alhálóból pingetem az 1. alháló egyik hostját, csak a második és a negyedik csomag érkezik meg, az első és a harmadik request timed out üzenetet ad. Ugyanez visszafelé is igaz.


Ha a 4. alhálóból pingetem a 2. alháló egyik hostját, akkor csak az első és a harmadik csomag érkezik meg, a másik kettő request timed out.


Mi okozhatja ezt? Köszönöm a segítséget :D



2018. máj. 25. 15:49
 1/5 Derwer ***** válasza:
Töltsd fel a PKT fájlt....
2018. máj. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


7.1.1-es Tracerben csináltam

2018. máj. 26. 14:06
 3/5 Derwer ***** válasza:
Enable secret? bármi egyéb, ha már jelszavaztad a routereket...
2018. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na az teljesen ki is ment a fejemből. Valószínűleg sok hiba lesz benne, ez a második vagy harmadik PT-s próbálkozásom. Idővel mindent megcsinálok, nyilván igyekszek nem felületes lenni, de most megcsúsztam egy picit.
2018. máj. 26. 15:39
 5/5 Derwer ***** válasza:

Enable secret van a routeren. Én nem tudom. Így nem tudom ellenőrizni.

Bár a hiba jellege inkább egy PT bugra utal. Vagy tűzfalra.

2018. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!