Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elakadtam, segtítség?! (C#...

Elakadtam, segtítség?! (C# programozás)

Figyelt kérdés

Még nagyon kezdő vagyok C# programozásban,csinálok épp egy programot. Lényege hogy van egy ablak (Form1 pl.) a felhaszmáló Felivetel gomb megnyomásával felviszi a kívánt adatokat,megnyomja az Okét és az adatok megjelennek az előző Form1 listboxában. Legjobb szegényes tudásom szerint próbáltam megíni így:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)

{

if (textBox1.Text != "")

{

switch ((Epulettupis)(comboBox1.SelectedIndex))

{

case Epulettupis.Családiház:

epulet = new Csaladihaz(textBox1.Text, (double)numericUpDown1.Value, (Epitesianyag)comboBox4.SelectedIndex, dateTimePicker1.Value, dateTimePicker2.Value, (double)numericUpDown3.Value, checkBox1.Checked, (Tetoanyag)comboBox4.SelectedIndex);

break;


case Epulettupis.Tömház:

epulet = new Tombhaz(textBox1.Text, (double)numericUpDown2.Value, (Epitesianyag)comboBox3.SelectedIndex, dateTimePicker1.Value, dateTimePicker2.Value, (double)numericUpDown2.Value, (Fenntartas)comboBox3.SelectedIndex, checkBox2.Checked);

break;

}



}

else

{

MessageBox.Show("Minden mező kitöltése kötelező!", "Figyelem!", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning);

DialogResult = DialogResult.None;

}


Futtatom a programot és bármit teszek az else ágra fut ki. Pedig ugye csak annyit adtam meg feltételnek hogy a Textbox 1 ne legyen üres..hiába írok bele valamit akkor se látja teljesítettnek a feltételt és else ágra fut.


Mi lehet a hiba?



2018. máj. 27. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Epulettupis.Tömház

Ezen 5 percig röhögtem.

És a debuggolás mit mond, mi a textBox1.Text tartalma?

2018. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sosem használunk speciális, illetve ékezetes karaktereket változóknak!
2018. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
.Net alatt minden további nélkül lehet ékezetes karaktereket használni.
2018. máj. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha a programozási mániája továbbfut egy szakmakeresésbe, a cég, aki felvételezteti kapásból telibe okádja a monitort.
2018. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!