Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Önmagban a PHP webfejlesztő...

Önmagban a PHP webfejlesztő nyelv megtanulása ér valamit Javascript, CSS, HTML vagy más webes nyelv nélkül?

Figyelt kérdés

Soha az életben nem foglalkoztam kimondottan webprogramozással, de valószínűleg lenne lehetőségem egy 2-3 hónapos PHP tanfolyamra elmenni (kifizetnék).

Csak PHP webes tudással el lehet vállalni webfejlesztő megbízásokat, vagy legalább be lehet segíteni gyakorlott webfejlesztők munkájába egy cégnél?

Vagy amint kijönnek a tanfolyamról azt venném észre, hogy még egy rakat kiegészítőt meg kellene tanulni, hogy egyáltalán hozzá tudjak kezdeni valamihez?

Amit eddig korábban programoztam az webre nem releváns.



2018. jún. 2. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak PHP-hez fogsz érteni és minden más 0, akkor nem lesz elég egy állás betöltéséhez. Vannak nagyobb cégek, ahol megtehetik, hogy legyen külön ember backendre, sitebuildre és JS-re, de átmenetek itt is vannak szóval ilyen helyeken sem vesznek fel úgy PHP-zni, hogy a HTML tudás 0. A másik, hogy még ha találnál is egy tisztán PHP backend állást, még akkor is kellene minimum adatbázis mellé.


Olvasgass PHP-s álláshirdetéseket és magadtól is be fogod látni, hogy igen, egy rakat kiegészítőt kell mellé még tudni. Ez az IT világ rákfenéje és nem csak a PHP vonalra érvényes.


Ettől függetlenül, ha fizetik a tanfolyamot, akkor menj el rá, mert kevesebb biztos nem leszel tőle.

2018. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt valahogy sejtettem én is...


Annak lehet valóságtartalma, hogy PHP fejelsztőként az egyik legkönnyebb Freelance oldalalkon mint egyéni vállalkozó munkákat találni? Olvasgattam erről mindenfelé és elég sokan azzal érvelnek, hogy nagyon sok kisvállalkozásnak kell PHP alapú applikációkat vagy dinamikus honlapokat csinálni, ezek pedig olyan rövidebb munkák amikre nem éri meg állandó alkalmazottat felvenni és ez generál nagy piacot (még mindig)a PHP freelancer-eknek.

Na ilyeneket én már nem tudok.

Van ebben igazság? Tényleg könnyebb ezzel önálló vállalkozóként munkákat találni?


(Bár lehet ezt külön kérdésként kellene kiírni..)

2018. jún. 2. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy egy nyelvet ismersz nagyjából, még nem tudsz semmit a webfejlesztésről.

Nem lenne használható tudásod.

2018. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lássuk csak.

Először is meg kell tanulnod az alapokat (pl php5 24 óra alatt). Viszont ez még így kevés. Dehát hozzá kell venned a php7 újításait. Utána minden reggel a php.net-el ébredsz, ugyanis itt jelenik meg a legújabb update-k.

Utána nem árt ismerned néhány frameworkot sem. Pl laravel, symphony. Nekem tetszik még a yii2, cakephp és a codeigniter.


A php-n kívül ismerned kell még valamilyen adatbázist. Én mysql(i) és mongodb-re szoktam fejleszteni.


De ez még mindig kevés. Szükséges a html alapszintű ismerete, és nem árt ha tudsz javascriptezni.


Utána nem árt ismerned valamilyen javascript frameworkot. Pl angular, vue. Én még mellé venném a node.js-t is.


A kérdésedre a válasz: csak php tudással nem fogsz tudni elhelyezkedni.

2018. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen ettől féltem...ez nagyon sok más területen is így van és nem csak programozási témákban... és azt hiszem erre szokták még mondani, hogy mindamellett amiket felsoroltál, nem árt ha egy cégnél a PHP fejlesztő még néha vacsorát is főz, a szemetet is leviszi és rendszeresen meglocsolja az irodában a virágokat. :)
2018. jún. 2. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiányszakma a programozás. Ha valahol talpnyalónak akarnak tartani, akkor keresel másik helyet.
2018. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Drone007 ***** válasza:

Az #5 hsz-hez: Ilyesmiről azért szó nincs. Persze előfordul, hogy felvesznek backendhez, és kiderül, hogy tulajdonképpen fullstack fejlesztői állásra kerestek embert, de normális helyen a backend az valóban csak a szerveroldali programozást jelent.


A lényeg inkább az, hogy alapvető html css és js tudás nélkül nem lehet elsajátítani a szerveroldali programozást. Olyan ez, mintha a szakács mesterképzőbe úgy akarsz felvételt nyerni, hogy nem tudod hogy kell egy húsleves alaplét megfőzni, vagy hogy kell hagymát vágni, vagy hogy mi az a habarás.

2018. jún. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod önállóan tanulni csak a php-t. A megjelenítésre tuti html-t használsz, vagyis ragad majd rád mint a kosz. A css meg kell a html mellé, hogy könnyen változtatható felületet tudj összehozni. Ez a kettő nem is nyelv tulajdonképpen, úgyhogy nem kell tőlük megijedni. A javascript már nyelv, de a logikája nem annyira eltérő mint a php, úgyhogy ettől sem fogsz hanyatt esni.

Azon a tanfolyamon se száraz php-t fognak neked oktatni html css és js nélkül, erre mérget vehetsz.

Szóval ha kifizetik, menjél tanulni!

Lehet desktop alkalmazást, vagy parancssori alkalmazást is írni php-ban, asszem gtk-bind van hozzá. Webes környezetben háttérben futó hosszú taskokat többször csináltam már meg php-ben, mert fel tudtam használni a rendszerem megfelelő osztályait pl. adatmodelt adatlekéréshez csatolt táblákból. Nem kell még egyszer megírni. Amúgy ha ilyen követelmény nincs, a hosszú taskokra inkább python-t használok, mert gyorsabb mint a php.

2018. jún. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!