Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozásra mi a hasznosabb?

Programozásra mi a hasznosabb?

Figyelt kérdés
Laptop vársárlás előtt állok kizárólag programozás céljára venném (Java, C++, webfejlesztés) két nagyon hasonló eszközt néztem ki magamnak annyi a különbség egyikbe van i5 8250u processzor 1 tb HDD-vel a másikban pedig i5 7200u de viszont SDD-vel és 256 GB-al. Szerintetek melyik lenne a jobb és miért?

2018. jún. 2. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Tökmindegy
2018. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Mi a suliban egy ősrégi pentiumos procis gépeken szoktunk programozni és tökéletes.
2018. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele hogy bármelyik típuson lehet csak az itt a kérdés hogy melyiken effektívebb?
2018. jún. 2. 12:05
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
SSD sokkal többet számít.
2018. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Mennyit költenél rá?

A legjobb megoldás(szerintem) az ssd+hdd.

ssd-re az operációs rendszert a hdd-ra pedig minden mást.

Én valami ilyesmit ajánlanék,de mennyi lenne az az összeg amit ráfordítanál?

Ebben: 128gb ssd és 1000gb-os hdd(5400rpm) i5 7200u

[link]

2018. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nekem 256-os SSD van a gépben, i5, 8GB ram.

Semmi gond nincs vele.

Állandóan be van dugva egy kis 3.0-ás 64GB usb, erre mentem a filmeket amiket letöltök, játékokat hogy kíméljem az SSD-t.


Ha IntelliJ-ből futtatok java web app-ot, az azért indításnál megdolgoztatja a gépet, szóval ajánlom az utóbbi konfigot.

2018. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát olyan 150 körül nézegettem, mind kettő annyiba kerül egy 147k a másik meg 149k talán és szerintem ilyen configért jó ár lenne. Meg laptop bővítésbe nem nagyon vagyok otthon valahogy lehet esetleg utólag cserélni HDD-t SSD-re? Mert akkor egyértelmű lenne hogy a jobb procit veszem HDD-vel és utólag cserélem ha úgy látom hogy nem megfelelő. Bár úgy érzem nekem a HDD mellé felesleges lenne mivel filmeket játékokat nem tennék rá mert van egy erős asztali pc-m gameingre meg stb csak munkára kéne ez kifejezetten mert pc-t hordani minden nap nehézkes lenne megoldani :'D
2018. jún. 2. 16:01
 8/14 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a jó billentyűzet, a strapabíró felületek és a megfelelő hűtés. Utána jön az SSD és a fullhd kijelző. Jelenleg a HP Probook 450 G5 a legolcsóbb olyan gép, amit már oda lehet adni egy fejlesztőnek. Pl.: [link]
2018. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Amikor ssd-re átálltam, kb 3x gyorsabb lett minden, mint a HDD volt előtte: a rendszer betöltés, a programok hozzáférése, stb. Nagyon sokat dob! Külső vinyót meg tudsz venni tárolásra 1tb-t, ha tárolgatni akarsz.


Webezéshez majd kell SQL szerver is és ott már inkább az SSD-t és a legalább 8, de inkább több ram-ot választanám.

2018. jún. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Továbbra sem az a kérdés hogy SSD vagy HDD hanem, hogy SSD vgy Proci és az ár 150k körül van mivel diák munka drága kelet Magyarországon annyira nem fizet jól hogy +100k ne jelentsen sokat számomra.

Amúgy ezek között gondolkodom

[link]


és


[link]


Aki ért hozzá esetleg megtudná nekem mondani hogy SSD bővítés lehetséges-e a dvd lejátszó helyére? Mert pár fórumon olvastam hogy van rá mód csak az adott típusnál ez megoldható-e azzal nem vagyok tisztába meg nem találtam infót róla. Igazából ha igen akkor egyértelmű hogy melyiket fogom meg venni mert utólag bele venni egy SSD-t nem nagy dolog és ár érték arányba szerintem jobbat nem találok a piacon.

2018. jún. 4. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!