Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok adatbázis-szerver...

Hogyan tudok adatbázis-szervert készíteni? Milyen kliens/szerver szoftvert ajánlotok hozzá?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíteni egy kisebb alkalmazást, amit egy távoli adatbázis-szerverhez (privát hálózaton) csatlakozva kérdezi le az adatokat.

Pl.: Itthon az egyik gépemen fut az adatbázis-szerver. A kliensszoftver (amit én készítek) egy másik gépemen fut és szeretne a szerver-adatbázistól lekérdezni adatokat.



2018. jún. 3. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Aki nem tud főzni, az inkább ne főzzön.
2018. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell újból feltalálni a kereket - már eleve vannak adatbázis-szerverek - MySQL, MSSQL, PostgreSQL,... - csak a programozási nyelvnek megfelelő könyvtárakkal kell megoldanod a hozzájuk való csatlakozást.
2018. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: Igazad van, nem vagyok méltó, hogy megtanuljam ezt a szakmát. Hagyom is az egészet! Köszi nagy mesterem az építő jellegű tanácsot!
2018. jún. 3. 18:40
 4/8 A kérdező kommentje:
#2: Ezt tudom, nekem az a kérdésem, hogy hogyan tudnék egy multi-user szoftvert készíteni (pl két felhasználósat) és ehhez hogyan lehet kis privát hálózaton létrehozni egy osztható adatbázist és hogyan lehet kommunikálni ezzel az adatbázisszerverrel. Ha tudtok küldeni, valami oldalt vagy ajánlani valami jó irodalmat (magyar, angol tökmindegy), az is jó.
2018. jún. 3. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

#4:

"Ezt tudom"

Ennek ellenére topiknyitó kérdésedben mégis "adatbázis-szervert" akarsz "készíteni" - ami már adott.


"hogyan tudnék egy multi-user szoftvert készíteni"

Ez egy összetett feladat: az alkalmazott nyelvtől és az adatbázis típusától függ. Minden nyelvnél van valamilyen programozói felület - Java-nál például a JDBC, C#-nál az ODBC - ami elvégzi a csatlakozást, kezeli a lekérdezéseket, stb...

2018. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Szia! Bocsi, bénán fogalmaztam a kérdést.

Én példul egy C#.net-es alkalmazáshoz szeretném ezt kipróbálni. Tehát MSSQL vagy MySQL lehet."

Lehet más is - például PostgreSQL illetőleg sok egyéb - csak legyen hozzá megfelelő driver.


"Ez ok, de nem tudsz valami tippet adni, hogy hogyan tudom összerakni a hálózatot, amin a két gépem kommunikál a központi szerverrel?"

A szervernek kinevezett gépen beállítasz a privát hálózatnak megfelelő fix IP-címet, feltelepíted a neked tetsző adatbázis-szervert, bekonfigurálod rajta az IP-címet, létrehozol egy adatbázist, a hozzá való felhasználót és jelszót.


Ezek után el kezdened megírni a klienset, abban megadod a szerver IP-címét, az adatbázis nevét, felhasználónevét és jelszavát. Ha az adatbázis-kapcsolat létrejött, akkor lehet továbblépni a táblák létrehozásához a lekérdezések kezeléséhez.


"Nincs valami oldal vagy irodalom, amit tudsz ajánlani Nekem? Én próbáltam keresgélni a neten, de nem nagyon találtam."

Két dolognak nézz utána: egyrészt az adott adatbázis kezelésének, másrészt a C# ODBC-nek. Mind a kettőhöz elérhetőek tananyagok, dokumentációk.

2018. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a precíz válaszokat és a segítséget!
2018. jún. 3. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Visual stúdióba megoldható az adatbázis elkészítése amit használhatnak a hálózatról.
2018. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!