Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-ban kell könyvkatalógust...

Java-ban kell könyvkatalógust csinálnom. Hogy oldjam meg? Miben tároljam az adatokat?

Figyelt kérdés

Könyv típusú objektumokat tárol.(String cím,String szerző,String kiado,int kiadas_eve)

Könyvet lehessen hozzáadni és törölni.

Sorba lehessen rendezni.

Keresni lehessen a könyvek között.



2018. jún. 8. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Kevés az infó bármihez is.

Tetszőlegesen megoldhatod.

2018. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háttértáron és a memóriában.


Viccet félretéve olyan adat struktúrát használsz amelyet szeretnél.

Ha sok az beszúrás akkor listával jársz jól, kereséshez viszont a fa struktúra remek.


Megcsinálhatod azt is, hogy listában tárolod és mellé építesz keresőfákat (címre, szerzőre stb külön külön) amelyek csak referenciákat tárolnak a lista elemeire, így O(log n)-ben tudsz keresni. Ezzel az a baj hogy beszúrásnál mindig át kell építeni.


Remekül működhet még hash függvényes megoldás is.

2018. jún. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy én is úgy éreztem hogy kevés az info, sőt kicsit övön alulinak is érzem ezt a feladatot, ugyanis a schönherzes tesztnek az egyik feladata és a 100 percből kb. 60 percem maradt erre a feladatra.
2018. jún. 8. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem arrol van szo, 15 perc alatt meglehet ezt irni in memory, konzolról.

A kerdesbol csak az nem derul ki, hogy hogyan kell ezt megoldani, milyen melysegben, milyen technológiával.

2018. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem alapvető dolgok nem jöttek át ezzel a feladattal kapcsolatban. pl.: Gui-t is csinálnom kéne vagy csak egyes gombokhoz rendeljem hozzá a pl. a törlés metódust? Ráadásul nem tudom in memory megírni mivel nem tudom, hogy a következő tesztben mi lesz a feladat.
2018. jún. 9. 08:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Jóvan.
2018. jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez mire köll?
2018. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!