Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók! Van köztetek...

Programozók! Van köztetek depressziós?

Figyelt kérdés
Hogyan hat a munkátokra, szakmai előre meneteletekre?

2018. jún. 10. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mielőtt még bárki válaszolna és komolyanvennéd amit ideírnak, hadd tegyem hozzá, hogy mindenki aki néha kicsit rosszkedvű, az depressziósnak fogja magát nevezni.
2018. jún. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kolyabban, igazan eletvidam programozoval nemigen talalkoztam...
2018. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Argloss ***** válasza:

A programozók általában emberek. Emberek között elő szokott fordulni depresszió. A depresszió általában negatív hatással van az élet minden területére.


[link]

2018. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Egyszer az voltam, de csináltam egy rollbacket és már minden pazar
2018. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én 14 évesen vágtam bele magamtól a programozásba, akkor súlyos depressziós voltam, napi 16-20 órákat is aludtam

mondhatni ez a dolog vonta el a figyelmemet, persze sokszor voltam mélyrepülésben, aztán végül 21 évesen kitörtem belőle


hát a munkámra főleg akkor volt negatív hatással amikor megzuhantam

a végén gyógyszert szedtem másra és elég durva mellékhatásai voltak, na akkor nem tudtam koncentrálni a munkámra, de azok nem csak mentális dolgok voltak

hőhullám, bezsibbadt az arcom, mintha sírni akarnék meg hasonlók, dolgozni nem sok kedvem volt így


ennek szerencsére vége, elég jól haladok, amit 11 éve elkezdtem depressziósan azt mai napig be akarom fejezni, rengeteget tanultam emiatt, de már a depressziós korszak nélkül folytatom

2018. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meglepően jól hat rá. Mondjuk én az a fajta vagyok, aki olyankor szeret a munkába temetkezni napi 10-12 órákra, felelőtlen lesz és nem fél a következményektől. Elég sok összezördülést okoz a feletteseimmel, főleg amikor déli 12 órára tudok csak felkelni és bemenni, majd nem végzem el a kötelező papírmunkát (jelenléti ívek, időloggolás, stb...). DE ha nem félsz a következményektől, akkor könnyen szállsz vitába is, a projektek körül kialakuló viták pedig mindig nagyobb eredményekhez és szebb megoldásokhoz vezetnek. Mivel eredményes vagy, nem rúgnak ki, csak néha leszidnak.


Egyáltalán nem kellemes időszak, senkinek sem kívánom és nagyon szeretném kontroll alatt tartani, de a kérdésedre a válasz: pozitív.

2018. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok, bár már enyhültek a tüneteim, a gyógyszer egész jól helyrerakott. Junior, nem rég váltottam szakmát, még teljesen új vagyok programozásban (legalábbis ami a munkát jelenti). Eleinte nagy volt a lelkesedés, örültem, hogy hú na megtaláltam a helyemet, ez tényleg tetszik, aztán megint megrekedtem egy pár hónap után, és megint azt várom már délben, hogy mikor mehetek haza, halogatom a feladataimat. De szerencsére nincs nagy rohanás, szóval belefér. Ráadásul mikor hallom, hogy mások milyen feladatokat kapnak és hirtelen nem tudom, hogy hogyan oldanám meg (és elkezdek kattogni rajta), vagy esetleg én nem értek meg elsőre valamit, totálisan lestresszel, és szorongó "hullámok" jönnek rám, ilyenkor az az érzés kerít magába, hogy ez nem fog nekem menni (közben meg már tök sok jó dolgot frappánsan megoldottam). És persze az örök izgágaság, folyton a saját egyelőre képzeletbeli projektjeimen jár az eszem, inkább foglalkoznék azokkal. Nem könnyű így dolgozni.
2018. jún. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!