Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Írjunk programot, mely bekér...

Írjunk programot, mely bekér egy számot, és eldönti, hogy osztható-e 3-mal,4-gyel vagy 9-cel (? )

Figyelt kérdés

Ezt nem tudom megoldani,aki tudná,csak ,hogy hogy induljak el.Mert bekérni be tudok számot.De azt hogyan csináljam meg, hogy eldöntse?Mi alapján döntheti el? Mondjuk én tudom,hogy a 30 osztható 3-al.(Maradék nélkül nyílván,mert most ez a cél).


De mondjuk adott egy beirt szám tehát mondjuk n/3.

Nem tudom viszont hogyan ellenőrizzem,hogy mondjuk volt e maradék.Köszönöm,aki segít.


2018. jún. 15. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:

if (n % 3 == 0 ) --> osztható hárommal.

És így tovább és így tovább

2018. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni,hogy c#-ban.
2018. jún. 15. 22:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezt kipróbálom.De elmondod,hogy a sor,amit leírtál mit jelent?
2018. jún. 15. 22:08
 4/6 A kérdező kommentje:
jah értem százalék három tulajdonképpen,és ha az eredménye 0 akkor nyilván nincs maradék.Felfogtam.köszönöm
2018. jún. 15. 22:09
 5/6 tabaki ***** válasza:
100%
Nem érted. A % operátor a C-szerű nyelvekben az osztás maradékát (modulus) eredményezi.
2018. jún. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:

Így reggelre kelve azért még kikívánkozik belőlem egy komisz megjegyzés.

Nagyon örülök, hogy a jelek szerint egy időre felhagytál a grafikus felületen való babrálással, és remélem, kezdesz rájönni, hogy mitől olyan érdekes a programozás kevésbé látványos, de a feladatok voltaképpeni megoldását jelentő része. Úgy tűnik viszont, hogy még mindig hajlamos vagy sokszor megválaszolt, jelentéktelen kérdések újabb föltevésére. Ha valami nem megy, ne az legyen az első, hogy ideszaladsz megkérdezni, hanem próbálj magad utánajárni, hátha találsz valamit:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=oszthat%C3%..

[link]

Az itteni hozzászólások alapján kívülállóként is megkockáztatom, hogy a programozók életvitelszerűen így cselekszenek a munkájuk során támadó megannyi gondjuk-bajuk kapcsán. Nyugi, lesznek még olyan problémáid, amelyeket érdemes a tapasztaltabb kollégákkal megvitatnod, csak várd ki az idejét.

2018. jún. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!