Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Túl sok a programozó?

Túl sok a programozó?

Figyelt kérdés

A gyakorin bármilyen fizetést taglaló kérdésben a kommentek között mindig ott van 1-2 "programozó". Ha mindegyikük az akkor elég sok van belőlük.


Szinte minden médium kiad valamilyen a programozást istenítő cikket félévente legalább egyszer ahol mindenkinek bele veri a fejébe, hogy most kell elkezdeni programozni tanulni.


Annyira híresen jó szakma, hogy a +60as (nagyszüleim) korosztálya is tudja, hogy jó annak menni és hogy jól a fizetés.


Én is rengeteg történetet hallottam már, hogy X év után egy teljesen más karrierben átképezték magukat programozókká sokan magukat.


Rengeteg bootcamp van, amik egy csomót programozót donak ki folyamatosan a munkapiacra.


Ha ilyen nem lenne az érdeklődés nem kéne az egyetemi pontszámoknak megnőniük?


Most nézegettem a mérnökinformatika, programtervező szakokat és ilyen 360 körül vannak.


Tényleg túl sok a programozó? vagy túl sok a programozónak tanuló?



2018. jún. 16. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan elkezdik, sokan feladják de sokan el is végzik, de olyan aki ért is hozzá az nagyon kevés van.
2018. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%

"A gyakorin bármilyen fizetést taglaló kérdésben a kommentek között mindig ott van 1-2 "programozó". Ha mindegyikük az akkor elég sok van belőlük."


Mi van, ha minden ilyen kérdésnél ugyanaz az 1-2 ember válaszolgat? Vagy akár 10 ember. Azért egy programozónál némi gépelés az nem egy nagy dolog.

2018. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nincs sok programozó. Senior és vezető fejlesztőt teljesen esélytelen utcáról felvenni egy álláshirdetéssel. Az egyetemi pontszámok nagyon félrevezetőek. Nem a legjobban fizető foglalkozásokhoz kell a legtöbb pont. Éppen azért alacsony a pontszám, mert nincs jelentős túljelentkezés.
2018. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2*Sü ***** válasza:
100%

Anno olvastam egy kutatást. A programozás tantárgy eredményeit nézték, és azt találták, hogy nem normál eloszláshoz hasonló „egypúpú” görbe rajzolódik ki, hanem egy „kétpúpú” görbe. Ez pedig azt jelenti, hogy a programozáshoz kell – vagy nagyon ajánlott – bizonyos olyan képesség megléte, ami vagy megvan, vagy nincs meg. Akinél megvan, az kevesebb szorgalommal, tanulással ér el annyit, amit a képesség hiányában csak erős szorgalommal, sok-sok tanulással.


Programozókból hiány van. Egy vidéki nagyvárosban élek, itt vagyok programozó, és nem hogy megfelelő munkaerőt nem találunk, de az álláshirdetésre is alig van értékelhető jelentkező. (Még a legjobb jelentkező az volt, aki legalább DOS és dBase ismeretekkel rendelkezett. Nem tudom hány évtizede haltak ki ezek, de legalább látott már ilyet.)


Egy programozó ismerősömmel is beszélgettük. Ahogy ő fogalmazott, ő már akár az utcáról is beráncigálna egy cigányasszonyt, ha hajlandó és képes lenne megtanulni jól programozni. Ők pl. már az egyetemen indítanak ingyenes kiegészítő tanfolyamokat, csak hogy időben le tudjanak csapni a leendő kollégákra, mielőtt más vet rájuk szemet.


Hiába a sok tanfolyam, miegyéb. Akik el is végeznek egy programozó OKJ-t, egyetemet, akármit, azok száma azért még mindig nem sok, és még kevesebb ezekből az, aki nem kétségbeesetten néz, ha egy ujjgyakorlat jellegű programot önállóan kell megírnia. (Anno volt egy ismerősöm, aki programozóként diplomázott, de az ehhez szükséges program megírását javarészt én csináltam. Van diplomája arról, hogy ő programozó, de ténylegesen aligha tudna dolgozni a szakmában. Nota bene nem is a szakmában dolgozik.)

2018. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Programozónak nem mindenki alkalmas. Sokan elkezdik pl az egyetemet, mert "hú de sokat keresnek a programozók", de ha nincs hozzá affinitásuk, meg nem szeretik, akkor lemorzsolódnak.


Nálunk a 15 fős csoportból ketten végeztük el időben a PTI szakot.

2018. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem szenior programozókat képez, sokéves munkatapasztalattal a hátuk mögött, hanem pályakezdőket (és most nem azokról beszélek, akik már programozóként mentek egyetemre). Hiába az erős elméleti tudás, ha nem volt még rendes állásuk, akkor nagyon nehéz.
2018. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ilyen nem lenne az érdeklődés nem kéne az egyetemi pontszámoknak megnőniük?


Most nézegettem a mérnökinformatika, programtervező szakokat és ilyen 360 körül vannak."


Ez ennél komplikáltabb. Sok olyan képzés van, amelyeknek azért van jócskán 400 felett a ponthatára, mert az az államilag előírt minimum az adott szakra. A programozói képzésekre az állami minimum viszonylag alacsony. Ezen felül a kis egyetemeken általában nem olyan méretes a jelentkezők száma, ezért nem ugrik túl magasra a pontszám, míg pl egy ELTE felvesz 500 új hallgatót minden évben, ami olyan temérdek mennyiség, hogy oda mindegy mennyien jelentkeznek, nem fog látványosan megugrani a ponthatár.


"Tényleg túl sok a programozó? vagy túl sok a programozónak tanuló?"


Igen is, meg nem is. Rettentő sok ember van, aki programozóként dolgozik, vagy szeretne dolgozni, viszont a valóban jó szakemebrekból hiány van. Sok az amatőr, kevés a profi. Ugyanakkor vannak olyan területek (pl a webfejlesztés) ami olyan ütemben növekszik, hogy az ilyen kevésbé képzett 'bérkóderek' számára is helyet tud biztosítani.

2018. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Túl kevés.
2018. jún. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

mi az OKJ-s képzésen kb 30-an végeztünk és abból szerintem jó ha 3-an vagyunk akik dolgozhatunk is a szakmában, mert ragadt ránk annyi tudás (webmester)


én 11 éve (14 évesen) magamtól kezdtem el programozni, rengeteg időm, energiám van benne, 3 képzésre jártam (2 fizetős felnőtt képzés + 1 OKJ), hát elég nagy volt a szórás

az a 2 képzés nem volt olcsó, de volt olyan csoport társam, hogy 40+-os nő volt és kb semmit nem értett az egészből, még a fiatalok is lemaradtak néha

elég intenzív volt a tanulás a 2 felnőttképzésen (egyik webfejlesztő másik grafikus volt) és ha otthon valaki nem gyakorolta, akkor a benti tanulás elég kevés volt ahhoz, hogy megfelelő előképzettsége legyen valakinek ahhoz, hogy ténylegesen eltudjon ebben helyezkedni


az OKJ-ról annyit, hogy én oda alig jártam be, de amikor bent voltam, akkor jobbára kb unatkoztam, mert amit tanítottak abból nekem már 1 végzettségem addigra és minimális új ismeretet szereztem, de amik ott mentek az vicc volt

vizsgán az osztálytársam forgatta a számítógépet, hogy "ezt hol kell szétszedni?" és neki is meg lett a vizsgája...


de okés ezek nem akkora papírok, mint az egyetem vagy főiskola...

egyik ismerősöm diplomát szerzett úgy, hogy kb nem tud programozni, ezt értsd úgy, hogy én csináltam meg neki elég sok beadandót, mert az elméletet nagyon vágja, abban annyira penge szerintem, hogy kb bármilyen rendszert megtud tervezni és az alapján egy hozzáértő simán leprogramozza, viszont neki a gyakorlati része a programozásnak nem ment

értette a technológiák működését, tervezőnek nagyon jó, vagy akár tesztelőnek, folyamat menedzsernek...szóval vannak pozíciók ahova nála kb jobbat nem is tudnál találni, viszont a gyakorlati programozásban nagyon szenvedett, nem ment neki


sokan kapnak papírt, de én az otthon szerzett tudásommal sokszor lekörözöm őket, pedig nekem az elméleti részéből elég nagy hiányosságom van, sok dolognak nem vagyok tisztában az elméleti részével, de gyakorlatban tudom alkalmazni


játékfejlesztéssel foglalkozom hobbi szinten 3 éve, volt pár játék aminek kicsit belenéztem a forráskódjába és láttam, hogy más indie fejlesztő kiadott játékkal még olyan szinten sincs mint én, mert a kódja tele van szeméttel, felesleges dolgokkal

(lásd forestben jármű irányító scriptek, nincs is benne jármű)

dolgoztam microsoftosokkal is, hát ott is volt néhány egyetemet végzett szakember aki annyira gány kódot adott ki a kezéből és nem csak a kód volt a baj, hanem az egész projekt felépítése, technológiai háttere


én programozó vagyok, de tudom, hogy van különbség kód és kód között, sokat kell még nekem is fejlődnöm, hogy tényleg professzionális munkát tudjak kiadni a kezeim közül

2018. jún. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!