Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen laptopot vegyek program...

Laci688 kérdése:

Milyen laptopot vegyek programozáshoz főiskolára? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem és szegedre jelentkeztem programtervező informatikus-nak (remmélhetőleg 360+ pont elég lesz hogy felvegyenek, ha nem a kérdés értelmét veszti) és mivel elég messze lakok koleszba szeretnék/kell majd mennem és nem ártana egy laptop, a válaszadáshoz remélhetőleg hasznos informáiók:

-nyár végén, ősszel szeretném megvenni

-az ár 130-180 gondoltam, majd most megyek dolgozni, nyilván a drágább mindig jobb de ha majd a késöbbi "dolgokat" az olcsóbb is kielégíti akkor ugye fölösleges a drágább

-mivel gondolom cipelgetni fogom iskola-kolesz-kocsm...könyvtár között ezért nem árthat ha strafabíró (egy két helyen olvasgattam hogy ilyen szempontból a hp elitebook-ok elég jók, faternak is ilyen van csak az már elég régi de elég erősnek néz ki)

-játékkal max hearthstone-nal szoktam játszani amit majdnem minden elvisz, meg ugye telefonon is tudok vele játszani,régebben loloztam ha elvinné nem lenne rossz némi nosztalgia meccset játszani, de ha nem akkor nem fogok nehezebben aludni

- a kijelzőméret/felbontásról hogy milyen lenne hasznos nem tudok semmit, nekem szerintem mind1, használtam már rengetegféle méretű és felbontású monitort, egy plusz monitort úgyis fogok használni koleszban mivel az sokat tud segíteni

-memória/grafikus kártya nem tudom milyen lenne hasznos, nem hiszem hogy túl komoly programokat fogok készíteni, habár mindig is kiszerettem volna próbálni az androidra fejlesztést ami nem tudom mennyivel igényel nagyobb igényt

-az hogy ssd vagy hdd van benne nekem mindegy, eddig csak hdd-t használtam nem tudom melyik a hasznosabb (jó nyilván a ssd a jobb de ebben az árkategóriában lehet hogy alapból felejtős)

-az hogy használt vagy új, az újnak mindenképpen jobban örülnék és csak ha nincs más lehetőség vennék használtat, nem mintha nem bíznék a használt dolgokban

-a legfontosabb hogy milyen programozáshoz használnám(ide a végére ahogy kell),amit az iskolába fogunk tanulni, gondolom lesz ott minden valószínűleg nem olyan magas szinten, nekem a html/css/php/stb. az egyik kedvencem és itt szeretnék komolyabb dolgokat is csinálni de felteszem ez nem túl megterhelő amihez egy kisebb Paks kell, megy ugye említettem a androidot szeretném még kipróbálni

- talán az még az operációs rendszer windows legyen, majd lehet felrakok mellé egy linux-ot azzal is ismerkedni egy kicsit

- hol érdemes laptopot venni, ez nem hasznos információ csak érdekel

Ha ezt mind elolvastad akkor azt megköszönöm, ha ezek alapján van valami ötleted azt pedig nagyon megköszön, ha valamit kihagytam ami hasznos lenne tudni a válaszhoz akkor kérdezz nyugodtan , további szép napot



2018. jún. 17. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy Hp Elitebook 8570p bőven jó volna neked ssd-vel, a memóriát 8 GB bővítve.

Strapabíró, sokkal jobb minőségű, mint ami 180ezerből jönne ki.

2018. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

F#szért kell ezt minden héten kétszer megkérdezni?

Hogy akartok programozni, ha egy szaros keresést sem tudok egyedül megcsinálni?

2018. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg egy ssd bele.


[link]

2018. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2011-ben én is pont ugyanilyen paraméterekkel kerestem laptopot, amivel majd boldogulok az SZTE-n. Akkor megvettem az akkori 100 000 Ft-nak megfelelő Lenovo IdeaPad-et és az tökéletesen bevált mindenfajta tanulmányhoz. Azóta nem sokat változott gépigény terén a követelmény, szóval nem kell túlagyalni a dolgot.


A Linux az nem talán, hanem kötelezően kell majd tanulnod és használnod, szóval ne a gépen lévő Windows legyen a döntési szempont.

2018. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 4 Azóta jelentősen zuhant a Lenovo laptopok minősége.
2018. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!