Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Junior Java/C#-os munkára mi...

Junior Java/C#-os munkára mi a reális bérigény? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, van még 1 évem hátra mérnökinfon.

Munkatapasztalat nincs, csak egyetemi projekt, ellenben persze fő cél a fejlődés, tapasztalatszerzés. De a végén megkérdezik, és erre mondani kell valamit. Most lehetne piackutatást végezni, de nem látom hol kezdődik a junior szint, és miből döntöm el, hogy már ott vagyok-e.


Diákmunkás melóra mennék, s nagy a szórás, van ahol br. 1500, van ahol br. 1100-t ajánlanak, és abból kiindulva, hogy ugye első a munkatapasztalat, nemtudom hol a "felső" határ, s hol a "alsó" határ, amin pl. látná a munkáltató, akármennyire is vagyok hallgató, hogy "nem tartom magam semmire". Kéne valami arany középút, amit ezek tekintetében be lehet mondani attól független, mit volt írva a munkaleírásnál.


P.S.: Kutakodtam már a témában, s azért a hezitálás, mert van ahol olyanokat írnak, hogy nettó 250 alatt el ne menjek, vagy hogy egy munkatapasztalat nélkülinek nettó 140-nél több nem jár, hiába motivált, és még sok hasonló ilyen, többféleképp előadva, totális bizonytalanságot okozva nekem ezzel :D



2018. jún. 18. 11:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem hozzá hogy felsőfokú szinten beszélem az angolt, és az évek alatt az alapvető szemlélet-gondolkodás megvan a motiváció mellett.(ha ez releváns lenne valakinek a válaszadás szempontjából)
2018. jún. 18. 11:34
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetemistaként tapasztalat nélkül azt fogadd el, amit eléd tesznek. Egyszerűen nem vagy még alku pozícióban. Ha nem is tetszik, egy két évet kibírsz és akármilyen tapasztalattal sokkal jobb pozícióból fogsz indulni.
2018. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem, de milyen technológiákkal tudsz dolgozni?


Az, hogy a Java nyelvet ismered, rendesen érted és tudod használni az OOPt és mondjuk tudsz JUnittal TTD csinálni még nagyon semmit sem jelent, csak hogy van benned potenciál.


Ha a nyelv és hozzá tartozó specifikus dolgok mellet tudsz bizonyos technológiákat használni.

(javát feltételezve)

JavaEE, Spring, Hibernate, SQL, MySQL, Mavan, valamilyen verzió kezelő, mondjuk Tomcat stb...


Ezek küzül mit ismersz? Vagy mi mást, amit nem soroltam fel?


Írd le, mert nélküle nem nagyon lehet pontos fizetést beállítani.


Ha csak a nyelvet ismered az nem jogosít fel 250 ezres fizetésre, sőt még junior pozícióra sem, csak gyakornokira.

(Mindezet nem bántásból írom)

2018. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Design Patternek/OOP az természetesen megvan MySQL,Javascript/JQuery,HTML-CSS,Bootstrap - ezeket használtam érintőlegesen java mellett

C# mellett pedig Entity FrameWork, WPF;

Bitbucket

2018. jún. 18. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha jó probléma megoldónak tartod magad, akkor 300 nettó. Ha nincs önbizalmad, akkor 200 nettó.


Ha írtál már beadandó házinál bonyolultabb programokat, akkor érdemes bemutatni/mesélni róluk állásinterjún. Abból látják, hogy nem vagy tudatlan.

2018. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!