Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arduino-vezérelte eszterga?

Hunagyas kérdése:

Arduino-vezérelte eszterga?

Figyelt kérdés
Arduino-vezérelte esztergát akarok csinálni, x és y tengelyre szerelt léptető motorral,vagy ha lehetséges akkor még a spindlemotort is vezérelni szinkronosan az x tengelyel menetek készítésére (hall sensorral a spindle motoron).

2018. júl. 9. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ok.
2018. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, és mi a kérdés? Hol akadtál el?
2018. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valaki tudna segíteni megcsinálni? Programozásba stb? Nem nagyon értek az Arduinohoz, de rengeteg nyílt forrás van ,megveszek mindent össze is kötöm csak hogy minden egybe és összhangba működjön ahhoz az én tudásom kevés egyenlőre.GrbGru programot akarom hozza használni, de olvastam egy windows applikációkról cncl a neve azt hiszem. Élőre is köszi!
2018. júl. 9. 17:09
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Valahogy így..

2018. júl. 9. 17:28
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
10 ezer HUF / megkezdett óra áron szoktam ilyesmit vállalni.
2018. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fizetek neked 10e/h,ha ideülsz mellém és együt csináljuk,mert nem azt mondtam hogy csináld meg helyettem hanem hogy segits(etek).No meg persze ki utazol hollanba:)
2018. júl. 9. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Kiutazom persze, ha kell.
2018. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

10k huf/óra az 32,25 eur/óra

egy hónapba van 20x8=160 munkaóra: eur5160 (huf 1 599 600)

azonnal felmondok a mostani munkahelyemen, Hova is kéne menni segíteni?


A viccet félretéve vannak videós szerelési útmutatók az instructablesen:


[link]


ha ezeket nem tudod videó alapján utánépíteni, akkor hogy akarsz CNC-vel tárgyakat készíteni, amiknek előkészítésükhöz minimális kézügyességre azért csak-csak szükség van.

2018. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Íme egy indiai Arduino-s nyílt foorráson alapuló faeszterga teljes leírása:

[link]

ezen már el lehet indulni, hogy kb. mi kell hozzá.

2018. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mihelyst megjönnek a motorok,vezérlők, arduino össze is kötöm őket aztán okosabb leszek én is meg ti is jobban tudtok majd segíteni ,ha elakadok.Kicsit lehet elhamarkodott volt a kérdés:) de alig várom ,hogy ne nekem kelljen tekergetni az orsót...
2018. júl. 9. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!