Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Heti 40-60 órában vállálnátok...

Heti 40-60 órában vállálnátok SQL fejlesztő munkát nyugati fizetésért?

Figyelt kérdés

Heti 40 óra plusz túlóra adattáblák előtt előtt fulltime SQL, de nyugati fizetésért Németországban multinál.


Sokan mondják, hogy a fulltime SQL munkától meg fogok hülyülni előbb utóbb...hiába a pénz.


Mi a véleményetek?



#nyugat #SQL #fulltime
2018. júl. 22. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lenne problémásabb az sql mint bármelyik másik informatikus / programozó meló. Effektív munkát ilyen területen napi 4 óránál többet úgysem lehet végezni.


Ami szerintem gondot jelenthet:

- egyedül egy szobában nem az sql-től hanem a társas kapcsolatok hiányától fogsz meghülyülni

- függ, hogy hol élsz. Ha Budapesten, akkor elgondolkodnék azon, hogy anyagilag megéri-e az áldozatot, hiszen budapesten is elég jól kereshetsz. Ha például Békés megyében egy kis faluban üldögélsz, akkor valamivel egyértelműbb a helyzet.

- az adózásnál nagy kérdés, hogy hova fizeted a járulékaid.

2018. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"egyedül egy szobában nem az sql-től hanem a társas kapcsolatok hiányától fogsz meghülyülni"


Ebédidőben láthatnék más embert, plus nem biztos, hogy az irodában egyedül lennék:). Na meg néha szerintem emeil-ezni is kell majd...


"- függ, hogy hol élsz. Ha Budapesten, akkor elgondolkodnék azon, hogy anyagilag megéri-e az áldozatot, hiszen budapesten is elég jól kereshetsz. Ha például Békés megyében egy kis faluban üldögélsz, akkor valamivel egyértelműbb a helyzet."


Németországban élek de vidéken, olyan helyen ahol kb csak inni lehet, ilyen emló amit leírtam angyvárosokban sok van. Kérdés hogy jó döntés lenne-e...


- az adózásnál nagy kérdés, hogy hova fizeted a járulékaid.


Németországba.

2018. júl. 22. 13:43
 3/19 anonim ***** válasza:
Az adózás érdekes dolog, a kettős adóztatás ki van zárva. Ha pl. az ember távmunkázik egy német cégnek, és a német bankszámlára kapja a pénzt, azaz rendes németországi munkaviszonya van, ott fizet adót és járulékokat, akkor öt év után már jogosult lesz a német alapnyugdíjra. Magyar embernek az nem rossz perspektíva.
2018. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

1#


"Németországban élek de vidéken, olyan helyen ahol kb csak inni lehet, ilyen emló amit leírtam angyvárosokban sok van. Kérdés hogy jó döntés lenne-e..."


Ja... csak akkor azt nem értem minek írtad ki, hogy nyugati fizetésért. Ha egy kérdést nem bírsz értelemesen megfogalmazni, akkor további jó piálást, az informatika / programozás terén nincs túl nagy jövőd.

2018. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A német nyugdíj tényleg nem rossz dolgo de nekem most inkább először egy normális munkahely kellene:)


Azt próbálom eldönteni, hogy egy ilyen SQL-es dolog - ami nem távmunka lenne - jó döntés lenne e ilyen célhoz.

2018. júl. 22. 13:48
 6/19 A kérdező kommentje:

4.:


Azért írtam ki, hogy érzékeltessem a fizetés nagyságrendjét.

2018. júl. 22. 13:52
 7/19 anonim ***** válasza:
A "nyugati" fizetés csak innen tűnik nyugatinak, Németországban simán helyi. Mégis milyen bérért dolgoznál Németországban?
2018. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

1900 - 2500 Euro nettó között havonta, pontos körülményektől függően.

Junior fejlesztőnek ez reális.

2018. júl. 22. 14:10
 9/19 anonim ***** válasza:

Nyugaton nyugati, keleten meg keleti fizetésért dolgozik a legt0bb ember.

A nzugati fizetés nem minősítő jelző, ha abból nyugaton is kell megélni, lakbért, fordászt, stb. fizetni.


Az szinte 100 %, hogy nem egyedül lennél egy irodában, de ez nem tesz semmit, ugyanis a munkahelyek legtöbbje bár open space, nem sok időd martadna dumálni a kollegáiddal, pláne nem németországban.

Ugyanúgy besülnél egy ilyen monoton munkától pár hónap, esetleg másfél-két év után, mintha egyedül lennél a négy fal között.


Mindenesetre, nem tudom miért a kérdés, hiszen világít rólad, hogy csak megerősítést vársz, te már rég eldöntötted a kérdést, csak a döntési felelősséget akarod megosztani másokkal, vagy teljes egésdzében áthárítani hogy később elmondhasd ha nem jön be, hogy "minek kellett nekem hallgatni azokra a birgékre a gyakorin, hiszen már láttam előre, hogy nem nekem való ez a dolog".

2018. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
1900€ az elég kevés, a felső végét célozd meg.
2018. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!