Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » AVR programozási folyamat,...

AVR programozási folyamat, hogyan is?

Figyelt kérdés

Arduino után szeretnék tovább lépni kicsit, és az Atmel Studio-t letöltve nézegetem a "logikát", de nem értem, hogy mi a különbség (pro kontra) a WinAVR és a GCC között?

Aztán egy logikai timeline-t se tudok még a fejembe összerakni rendesen.


Atmel Studio (C) -> WinAVR/GCC fordító (hex) -> ISP/JTAG programozó (upload) -> mikroprocesszorra való feltöltés után futtatás?

Ez így mennyire sántít?


És melyik programozónak van normális win10 drive-e? (mert van itthon AVRISP mk1 és 2 is)

A környezet amin dolgoznék: Win10 64bit



2018. júl. 24. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

AVRISP MKII-höz van win10 driver.


AVR-t a legjobb asm-ben programozni.

Ha ezt nem akarod, akkor talán jobb, ha maradsz az arduino-nál.

2018. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő (WinAVR és a GCC) gépi kódra fordít, ideális esetben észre sem szabadna venned különbséget, vagy legalább is lényeges futásidejű késleltetést a lefordított programok között.
2018. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És melyik mellett miként döntenek a programozók, hogy mit használnak? Ami van az adott IDE-ben?


Mert a neten olvasható BME-s szakdolgozatokban akik ilyen jellegű témáról írtak, vegyesen használják (egyik ezt, másik azt) a GCC, WinAVR-t.

Mi a döntések oka?


(amúgy köszi a választ, már ennyivel is előrébb vagyok! :) )

2018. júl. 24. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

"vegyesen használják (egyik ezt, másik azt) a GCC, WinAVR-t."


A kettő kb. egy és ugyanaz.

2018. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha ugyan az, akkor nem lenne létjogosultsága az első után a másodikat (nem tudom melyik volt korábban) létrehozni egy cégnek, vagy egy lelkes programozónak.


Valószínű az elején az egyik (zárt, korlátos, béna, optimalizálatlan) lehetett, és ezért kellett a másik, de mára már utól érték egymást, és így "közel azonos" értéket képvisel. Így el tudom képzelni, de akkor a kérdésem úgy marad még nyitott, hogy vajon melyik a "jobb"? :)

(bár netto butaság két ugyan olyat összehasonlítani, de valoszínű, hogy nem ugyan az, csak optimalizáltság terén nem volt még rendes összehasonlítása soha...)

Keresgélek még a neten, köszi a választ!

2018. júl. 25. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!