Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A munkán kívül a magánéletben...

A munkán kívül a magánéletben is van alkalmatok hasznosítani a programozási tudásotokat?

Figyelt kérdés

Bármit kiszámolni, bármilyen magánéleti probléma megoldására gondolok (havi költségek számolása, vagy tényleg bármi). Ha van ilyen, mire hasznosítjátok?


goo.gl/aio9Yt



2018. júl. 15. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
beprogramozok jó kis örömlányokat magamnak, egyet reggel, egyet este... :D
2018. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Kedve kérdező!


A programozók nagy részénél még az eladók is többet számolnak, amikor a visszajárót adják. :)


Szerintem abban hasznosul a mindennapokban, hogy magabiztosan megtudnak oldani különféle problémákat az internet segítségével, aminél a legtöbb átlagember megakadna.


Pl.: Egy ismerősöm, azt hiszi, hogy a programozók a számítógép minden részéhez értő szakemberek, akik a grafikusi munkáktól kezdve minden hardver probléma, akár az alaplapon lévő tranzisztoroknak a vissza helyezéséhez is értünk :)


Megkért, hogy csinálnak egy grafikusi munkát valamilyen rendezvényére. Mondtam, hogy "Uuuhmmm ... Muszáj? ...Oké...". Kb 10 perc mulva egy teljesen profin kinéző egyedi szöveges PNGt átküldtam neki.


Csak rákerestem a googleön egy online képeslap szerkesztőre és kb 2 dollárért egy profin megalkozott mintát úgy alakítottam át ahogy akartam.


... de ugyan ez az ismerős már olyan dolgoktra is megkért, hogy PDF dokumentumot Wordbe alakítsak át. Addig ötletem sem volt, hogy lehet. Csak beírtam a googlebe, hogy "Convert PDF to word doc online" és kb a 2. linkre rákattintottam és kész is volt. Kb 3 perc alatt, amivel az ismerősöm órák szórakozása után feladta.


Szóval a programozás előnye, hogy hamar megtudod, hogy szinte minden problémára van megoldás az interneten csak megfelelően kell rá keresni és ha nem olyan problémával állsz szemben, amire nagyon nincs, akkor is óriási magabiztossággal fogsz neki állni, mert tudod hogy van megoldásrá, csak még nem tudok mi az....

2018. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

2# vagyok.


Ezzel szemben egy átlag ember rosszul van ha valamire megoldást kell keresnie és hajlamos túl korán feladni, mert lehetetlennek hiszi a feladatot vagy legalábbis számára túl nehéznek.


Meg ha az interneten utána kell nézni valamit vagy csak elolvasni egy használati utasítást túl nehéznek hiszik a feladatot és már az elejétől fogva bemesélik maguknak, hogy "Lehetetlen megtalálni ebben a 200 oldalban azt ami nekem kell", amíg egy programozó elkezd logikusan gondolkozni.

2018. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor ma is tanultál valamit anélkül, hogy rákerestél volna: a Word-ben van olyan opció, hogy "Exportálás PDF-be", a főmenüben (a fájl menüsorban)

;)

2018. júl. 15. 22:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, most olvasom, hogy nálad ez fordítva kellett. Késő este van már...
2018. júl. 15. 22:57
 6/9 anonim ***** válasza:
4# Pont fordítva ... PDGből Wordbe. A wordből pdfbe szerintem mindenkinek megy :D
2018. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs én meg nem láttam a bocsánatkérő kommentedet :D
2018. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" 4# Pont fordítva ... PDGből Wordbe. A wordből pdfbe szerintem mindenkinek megy :D"


Már évek óta meg tudod nyitni word-del a pdf fájlokat és akár elmentheted utána doc fájlként.

2018. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 2-es nagyon jól leírta, hogy a programozói szemlélet egy gondolkodás mód és probléma megoldási képesség.

Cserébe jól lepontozták. :)


Nekem a baratnőm kért meg, hogy az X megapixeles, 4megás képeit csökkentsem valahogy le, mert így nem tudja elküldeni.

Google - pár click- meg is van a progi, ami tud ilyet.

Google- pár klikk - meg is van egy youtube videó, ami lépésről lépésre megmutatja, hogy kell hazsnálni.


Én matek feladatokat szoktam oldogatni szórakozásból, ahhoz szoktam munkaidőn kívül (vagy néha munkaidőben :) ) saját pár soros programokat irogatni.


Másik példa, hogy most vettem egy Welcome to the dungeon társasjátékot.

A játékhoz tudni szeretném, hogy a megadott pakliból Xlapot kihúztam már, akkor mennyi az esélye, hogy van közte pár egyforma. Erre bármikor tudok írni egy kis programot, ami szimulálja a pakliból X lap kihúzását.

És számolja, hogy hány esetben volt mind különböző és hány esetben volt benne ismétlés.


Ezt a tudást később felhasználhatom a játéknál.

De papíron kiszámolni a valószínűségeket bonyolultabb lenne.


A programozói tudással absztrakt feladatokat tudok megoldani. Abban nem segít, hogy a boltban a 6 féle rizs közül melyiket vegyem meg. :)



"havi költségek számolása"


Van olyan ismerősöm, akkor összedobott magának egy kis programot, ami beolvassa a havi bankszámla kivonatát, amit a netbankból tölt le és grafikonon ábrázolja a tételeket.

Szóval ja csinálhatsz magadnak ilyet is akár.


De igazából, amit magadnak programozol az szerintem csak játék, nem fog beépülni a hétköznapjaidba.

Nem hiszem, hogy ha írsz magadnak egy ilyen kis bankszámla kivonat olvasót, azt bárki tényleg havi rendszeresség használja is. Megírod kipróbálod örülsz neki, hogy milyen szép, de 1 hónap múlva már nem fogod kinyitni.


Persze szabadidődben fejleszthetsz egy saját nagy projektet is, azt értelmeszerűen sokat akarod használni, vagy el akarod adni, de az már nem a magánéleti problémák megoldása kategória.

2018. júl. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!