Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik rendesen megtanultak...

Akik rendesen megtanultak assembly-ben - pláne netalántán gépi kódban - programozni, azok igazából szupererőt szereztek a programozáshoz?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy az assembly-ben való programozásnál kell a legkevesebb építőelemből (utasításból) a legtöbb mindent, nagyon precízen, nagy emlékezőképességgel és összefüggés-memorizálással felépíteni a programot.


Annál csak több luxussal kínáló prog.nyelvek és fordítók vannak, szóval onnantól már igazából minden nehézség feloldódott annak, aki assembly-ben megtanult programozni.


Természetesen nem pár szót statikusan kiírogató próbaprogramokra gondoltam, hanem pl. egy képeffektezőre, audiovizuális demóra, tömörítőre, útkereső algoritmusra, stb-stb.

Az már egy idióta C#-ot, Java-t, C/C++-t körberöhöghet, hisz olyan alapok nélkül is képes volt egy komplett rendszert megvalósítani (s nem csak megtervezni), amik nélkül egy C-s el se tudná képzelni a dolgot, s szinte egy sort se tudna lekódolni. Nemde?


Én az assembly-ben zsonglőrködő vén rókákat - esetleg durván zseni fiatalokat - mindig csodáltam, őket tekintem igazán valakinek (nem az neten zseniként reklámozott "kóddal álmodó" Java-kóder tizenéveseket); De én magam - régebbi terveimmel szemben - egy hétvége erejéig se mertem elkezdeni tanulni a dolgot, gondoltam, hogy ha én nem születtem bele ilyesmibe, csak arra van esélyem, hogy kidobjak 2 szabadnapot az életemből.


Más hogy látja? Van olyan, akinek van assembly-ben virtuózan kódoló tehetséges ismerőse?



2018. júl. 24. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2018. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Igen. Bár nem vagyok virtuóz, de anno assemblyt tanultam. Az interpreterek többsége nagyon nyomorék, a fordító programok pedig egyenesen katasztrófák. Ehhez nem kell zseninek lenni, csak kell egy megbízható tanácsadó aki tud, és a legjobb ha magad kísérletezel. Fanatikusnak kell lenned, mert rengeteg "agyalást" kíván a tanulási folyamat, ezt megtanulni nem lehet, csak rájönni és megérteni. A lelke az assemblynek nálam a többváltozós, többszörös ciklusszervezés, feltételes vezérlésátadással kombózva. Imádom, k..va büszke tudok lenni magamra, ha sikerül valamit megoldani. Az assembly egyik (szerintem) fontos szempontja, hogy próbálj mindig a lehető legkisebbre készíteni mindent.
2018. júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%

#2 vagyok.

Egy kiigazítás neked: az assembly másképpen gépi kód.

2018. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Gépi kódban ma már nem programozik senki. Ehhez már a feltételek sem adottak.


Assemblyt tanulni alapszinten, bár furcsának hat, de könnyebb mint bármely más nyelven, csak az assembly, mint munkaeszköz, lényegesen lassabb, mint a magas szintű nyelvek.

A lassúság persze nem a futtatandó kód sebességére értendő, hanem annak összetettségére. Tehát, egy "hello world" magas szintű nyelveken egy sor, asm-ben meg legalább 10-12. Emellett, több odafigyelést is igényel, mert assemblyben elég könnyű hibát ejteni.

2018. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

Még annyit, hoy szupererő, az nincs.

ASM-ben is lehet gányolni, rossz minőségű kódot írni.

Ez alól felmentést az asm sem ad.

Az viszont tény, hogy az asm-ben kódolás arra alkalmasakból hamarabb kihozza az oroszlánt, mint mondjuk egy Java, vagy C sharp, már csak azért is, mert az ASM egy szint felett elkivánja a hardver ismeretét, a másik két említett nyelv meg még viccből sem.

Az ASM ezen felül egy szemléletet is biztosít, olyat, amit magas szintű nyelvek nem nyújtanak.

2018. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

ASM-ben kódot írni? Áhh, azt bárki tud.

viszont PROCESSZORT TERVEZNI? Ahol te találod ki magát az utasításkészletet, AMIRE assembylben programozni, NAH gyerek, az ám a művészet! és joggal aláz minden programozót!


Képfelismerés, real time kritériumok, párhuzamos adatfeldolgozás, hangelemzés, sok dolognál használatos a célhardver tervezés. egy 100 mhz-es fpga alázza a 32 magos 4 ghz-es xeon szerverprocesszorokat divx videótömörítésben, persze ha tudod hogyan kell csinálni...

2018. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Megtanultam olvasni :D
2018. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Minden assembly programozó rendelkezik saját készítésű szub-rutin készlettel. Nem hülye, hogy minden alkalommal

újra írja! Lényegében saját "fordítóval" dolgozik, saját maga írta rutinokkal. Ez az egyik oka, hogy az assembly programok magukon viselik a készítőjük "ujjlenyomatát".

Semmivel sem lassabb mint bármi más nyelv, mindig a konkrét elvégzendő feladathoz optimalizálva!

2018. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ismét #2.

"Assemblyt tanulni alapszinten, bár furcsának hat, de könnyebb mint bármely más nyelven.."

"bármilyen más nyelv" mind-mind assemblyn íródott, és arra fordít! Az a CPU-"nyelve"!

"Ehhez már a feltételek sem adottak."

Üsd be a google-ba.

2018. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9: Fékezd már magad ember!!

Eleve, csupa baromságot írsz.

2018. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!