Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik rendesen megtanultak...

Akik rendesen megtanultak assembly-ben - pláne netalántán gépi kódban - programozni, azok igazából szupererőt szereztek a programozáshoz?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy az assembly-ben való programozásnál kell a legkevesebb építőelemből (utasításból) a legtöbb mindent, nagyon precízen, nagy emlékezőképességgel és összefüggés-memorizálással felépíteni a programot.


Annál csak több luxussal kínáló prog.nyelvek és fordítók vannak, szóval onnantól már igazából minden nehézség feloldódott annak, aki assembly-ben megtanult programozni.


Természetesen nem pár szót statikusan kiírogató próbaprogramokra gondoltam, hanem pl. egy képeffektezőre, audiovizuális demóra, tömörítőre, útkereső algoritmusra, stb-stb.

Az már egy idióta C#-ot, Java-t, C/C++-t körberöhöghet, hisz olyan alapok nélkül is képes volt egy komplett rendszert megvalósítani (s nem csak megtervezni), amik nélkül egy C-s el se tudná képzelni a dolgot, s szinte egy sort se tudna lekódolni. Nemde?


Én az assembly-ben zsonglőrködő vén rókákat - esetleg durván zseni fiatalokat - mindig csodáltam, őket tekintem igazán valakinek (nem az neten zseniként reklámozott "kóddal álmodó" Java-kóder tizenéveseket); De én magam - régebbi terveimmel szemben - egy hétvége erejéig se mertem elkezdeni tanulni a dolgot, gondoltam, hogy ha én nem születtem bele ilyesmibe, csak arra van esélyem, hogy kidobjak 2 szabadnapot az életemből.


Más hogy látja? Van olyan, akinek van assembly-ben virtuózan kódoló tehetséges ismerőse?



2018. júl. 24. 19:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#9, #10-nek.

Nem fogok neked bizonygatni. Sajnálom a kérdezőt. Én két évet tanultam fakultatíve, a mai napig szeretek szórakozni vele csak úgy hobbiból.

2018. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Sajnálom a kérdezőt."


=(

2018. júl. 25. 14:37
 13/15 anonim ***** válasza:
11: Nekem nem kell bizonygatnod, nem is igen tudnál. Csak ne írj olyan baromságokat, hogy assemblyben írnak minden más nyelvet, meg hasonlók. Amit írtál, abból semmi sem igaz. Mi értelme van ennek?
2018. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az okozza a félreértést, hogy rosszul fogalmaztam. Úgy lenne helyes mondani, hogy assemblyben fut (mint minden). Bármelyik nyelvet írhatták más nyelven is mint az assembly, de a "nyelvek" mind-mind csak NYELVEK! Eredeti nevén interpreterek, azaz a CPU számára értelmező programok amelyek kapcsolatot biztosítanak a programozó és a CPU között. Közvetlenül is "szólhatsz" a CPU-hoz, ha tudsz assembly-ül. :)
2018. júl. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Még egy apróság. Nem magyarázom el hogy miért, de a nem assemblyben írt programnyelv a lehető legrosszabb megoldás. Hülyeség a négyzeten! Működni fog, de köszi, én kihagyom! A programnyelveknél is van olyan különbség hogy szó szerinti, és értelmezett fordítás. Ez kb olyan, mintha egy angolhoz egy magyar-orosz, és egy orosz-angol tolmácson keresztül beszélnél!
2018. júl. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!